سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کفن دوزان دوباره دست به کار شده‌اند

بروز شده : ٩-٠٢-١٣٩٣, ١۴:٢١    نسخه چاپی    
دوباره معصومیه ـ بازگشت کفن دوزان، دوباره شعار، هیجان و دعوا ـ این بار چه کسانی می‌خواهند وکیل و وزیر و رئیس شوند؟
در مدرسه معصومیه چه خبر است؟
کفن دوزان دوباره دست به کار شده‌اند

پیامکی دیروز به دستم رسید که خبر از اکران فیلم پر سرو صدا و بدون مجوز «من روحانی هستم» در مدرسه معصومیه می‌داد. در این پیامک علاوه بر نمایش این فیلم از اینکه بعد از سال‌ها دوباره مدرسه معصومیه را در کانون خبرها دیدم توجهم را بیشتر جلب کرد.
مدرسه معصومیه با نقش آفرینی افرادی از بیرون و از درون در دوران اصلاحات به کانون تندترین تحرکات سیاسی و ابراز مواضع علیه جریان دوم خرداد و دولت خاتمی تبدیل شده بود. به طوری که حادثه سیاسی کمی در قم بود که فعالان جریان ویژه مدرسه معصومیه در آن نقش نداشتند. اسم مدرسه معصومیه با تنش، دعوا، شعار، هیجان و کفن‌پوشان عجین شده بود.
به قدرت رسیدن احمدی‌نژاد آبی بود بر آتش مدرسه معصومیه، توگویی اصلا در مدرسه معصومیه خبری نبوده است، به طوری که اسم مدرسه معصومیه از سپهر سیاسی قم و حوزه پس از اندک زمانی پاک شد. گویا همه جا گلستان شده بود! دیگر نه خطری اسلام را تهدید می‌کرد و نه انقلاب اسلامی را! همه کارها و امور کشور وفق مراد آقایان شده بود! دیگر نه از «کفن دوز» خبری بود نه از «کفن پوش»!
اگر در دوران اصلاحات کمترین بی توجهی به ارزش‌های اسلامی، حجاب و شئونات انقلاب روی می‌داد رگ غیرت آقایان باعث می‌شد که کفن پوشان را راهی خیابانهای قم کنند. اما در دوران احمدی‌نژاد نه تنها رگ غیرت‌ها متورم نشد بلکه بسیاری از «فریاد کشان» دیروز از پس نام و نان ونوایی «مدیحه سرا» شدند.
شنیدن خبر نمایش فیلم علیه دکتر حسن روحانی در مدرسه معصومیه بی‌اختیار ذهنم را به سوی این مفاهیم کشاند: دوباره معصومیه ـ بازگشت کفن دوزان، دوباره شعار، هیجان و دعوا ـ این بار چه کسانی می‌خواهند وکیل و وزیر و رئیس شوند؟
از سوی دیگر نمایش فیلم در مدرسه معصومیه آن هم پس از سخنان دکتر لاریجانی راجع به این فیلم می‌تواند تحلیل‌ها و تفسیرهای متفاوتی که بی‌ارتباط با برخی جریانها نیست، همراه داشته باشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی از فیلم «من روحانی هستم» به عنوان دروغ بزرگ یاد می‌کند و می‌گوید: سی دی «من روحانی هستم» دروغی بزرگ به تاریخ است و برخی فکر می‌کنند با تهیه این فیلم انتقام گرفته‌اند.
وی تصریح کرد: این چه کاری است که برای کسی که مسئولیت اجرایی کشور را بر عهده دارد سی دی دروغ تهیه می‌کنند.
لاریجانی تصریح کرد: برخی‌ها مشی مارکسیستی دارند و این مردانگی نیست که برای رسیدن به اهدافمان از هر حربه‌ای استفاده کنیم.

از طرفی اکران احتمالی این فیلم در مدرسه معصومیه که زیر نظر حوزه علمیه اداره می‌شود در شرایطی است که این فیلم در دانشگاه‌های تهران به دلیل فقدان مجوز اجازه اکران پیدا نکرده است و دادستان کل کشور در گفت‌و‌گو با خبرنگاران از ورود قوه قضائیه به موضوع انتشار این فیلم خبر داده است. نایب رئیس کمسیون مجلس هم با اشاره به اینکه این فیلم بر پایه تخریب آن هم با مطالب دروغ استوار است خواستار تحت پیگرد قراردادن سازندگان و نشرکنندگان این فیلم شد.

عملکرد دوگانه افراد مدعی دینمداری در دو دوره احمدی‌نژاد و روحانی باعث شده است سخنان افراد تجدید نظر طلبی مثل صادق زیباکلام هم محق جلوه داده شود که گفت: فیلم «من روحانی هستم» در حقیقت نشان می‌دهد که چگونه برخی افراد و اشخاصی که خدا را می‌پرستند و نماز می‌گذارند، آن قدر راحت برای قدرت، برای زدن حریف و رقیب سیاسی، برای کسب امتیاز سیاسی زمین و زمان را به هم می‌دوزند و می‌بافند، سره و ناسره را، راست و دروغ را باهم درمی‌آمیزند و بدون کمترین عذاب وجدان و چشم بسته مثل آب خوردن بر روی هر حق و باطلی پا می‌نهند که حسن روحانی را بی‌اعتبار سازند.

اینکه در مقاطع مختلفی افرادی به خودشان اجازه دهند هرکاری را به نام حوزه انجام دهند تازگی ندارد. باید دید این بار نیز مدرسه معصومیه دوباره جولانگاه عده‌ای خاص خواهد شد؟
مدیر مسئول
telegram 19dey.com
معصومیه ای قدیمی    9 اردیبهشت 1393 13:29
احسنت احسنت
  • -5
محسن    9 اردیبهشت 1393 13:33
احسنت به این قلم
تنها صفتی که برای جناب آقای داستانی می توان بکار برد یه کلمه است : ... اهل قلم ( البته از نوع مثبت نه از جنس کیهانی!!!)
  • 0
عبدالله    11 اردیبهشت 1393 13:10
فیلم من روحانی هستم اگر به عنوان فیلم تبلیغاتی ایشان معرفی می شد، این حرف و حدیث ها را نداشت. پیشنهاد می کنم این فیلم را ببینید و سپس دیگران را متهم به پخش بدون مجوز فیلم بکنید.
  • +6
رضا    13 اردیبهشت 1393 10:22
دیکتاتوری رسانه ای در حال شکل گیریست همه باید خفقان بگیرند تا آقایان و آقازاده هایشان هر چه میخواهند بکنند راستی از بندهای مخفی توافق ژنوچای چه خبر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  • -2
علي ميهن دوست    13 اردیبهشت 1393 23:37
سلام
توصيه به جناب آقاي داستاني بزرگوار
من فيلم را ديدم. شما هم ببينيد. حتي يك جمله يا قسمتي از فيلم بدون سند متقن نيست.
عجيب است كه چرا از اين فيلم اينقدر بدگويي و آن را تخريب مي كنند!
اين فيلم در واقع كمك به دولت است براي اينكه ثابت كند شعار آزادي بيانش محقق شده است.
  • +1
طلبه ای از معصومیه    13 اردیبهشت 1393 23:41
اولا که ای کاش کمی چشم و گوشتان را باز میکردید تا فریادهای ما را در دوران احمدی نژاد می دیدید
ثانیا واقعا خوشحالیم که خار چشم و استخوان در گلوی آمریکا و ایادی داخلی اش هستیم!!!
ثالثا معلومه شما باید طرفدار متعصب و بی چون چرای دولت افسادات باشید ... نون حرام سرمقاله دروغ و تهمت تحویل میده
البته بعید میدونم این نظر را منتشر کنید ولی لااقل خودتان بدانید بد نیست...
  • -3
کوثر    18 اردیبهشت 1393 19:42
عفت کلام طلبه ای از معصومیه مرا به شک انداخت شاید اعتقاد به معاد دیگر از اصول دین نیست
  • +2
رضارحیمی دخت    26 اردیبهشت 1393 19:12
کواب وبرق مفتی کو اون کلید که گفتی
  • -3

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 8
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٢-١٣٩٣, ١۴:٢١

   

پر مبحث ترین ها