سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هشدار نسبت به بارش شدید باران در کشور

با نفوذ هوای خنک از عرض‌های شمالی‌تر در نوار شمالی کشور دما کاهش می‌یابد و بر میزان بارش‌ها در سواحل دریای خزر افزوده خواهد شد.
مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد و رگبار طی سه روز آینده در کشور خبر داد.

مهندس احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: بر اساس نقشه‌های هواشناسی بارش‌ شدید در روز دوشنبه در استان خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و روز سه‌شنبه در شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی و دامنه‌های شرقی البرز در شمال استان سمنان پیش‌بینی می‌شود بنابراین توصیه می‌شود از توقف در بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری شده و اقدامات لازم برای پیشگیری از خسارات احتمالی در نظر گرفته شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور افزود: براساس نقشه‌های پیش‌یابی تا روز پنجشنبه در برخی مناطق شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز، دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس، شمال شرق و همچنین جنوب شرق و برخی مناطق شرق کشور افزایش ابر، وزش باد و در ساعات بعداز ظهر و اوایل شب رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وی از کاهش دمای هوا از اواسط وقت روز سه‌شنبه و طی روز چهارشنبه خبر داد و گفت: با نفوذ هوای خنک از عرض‌های شمالی‌تر در نوار شمالی کشور دما کاهش می‌یابد و بر میزان بارش‌ها در سواحل دریای خزر افزوده خواهد شد.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در برخی مناطق شرق و جنوب شرق کشور باد و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود، افزود: شدت بارش‌ها امروز در استان خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و روز سه‌شنبه در شمال استان‌های آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی و دامنه‌های شرقی البرز در شمال استان سمنان و در روز چهارشنبه در استان‌های گیلان، مازندران و دامنه‌های شرقی البرز در شمال استان سمنان و جنوب گلستان خواهد بود.

وی به وضع هوای تهران اشاره کرد و گفت: بر این اساس آسمان تهران در روز سه‌شنبه نیمه‌ابری در بعضی ساعات ابری و رگبار و رعد و برق و وزش باد خواهد بود که حداقل و حداکثر دما به 18 و 27 درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد. همچنین در روز چهارشنبه آسمان پایتخت نیمه‌ابری، در شهرهای شرقی رگبار و رعد و برق در اوایل شب با کاهش ابر و وزش باد پیش‌بینی می‌شود که حداقل و حداکثر دما در این روز به 16 و 26 درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد رسید.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٢-١٣٩٣, ١٧:٣٢

   

پر مبحث ترین ها