سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

باتشریح اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی

میتینگ انتخاباتی پایداری تحت عنوان مانگرانیم درقم برگزارشد

بروز شده : ٣-٠٣-١٣٩٣, ٢١:١١    نسخه چاپی    
ازعلما واساتیدبرجسته حوزه علمیه کسی در این جلسه شرکت نکرد .
19دی:عده‌اي مي‌خواهند مجلس خبرگان و شوراي اسلامي را تسخير كنند, اهل هوچي بازي نيستيم ,در مسائل فرهنگي غفلت كرديم, مقام معظم رهبري كه در جريان فتنه 88 فرمودند خواص مردود شدند، اين ملت جلوتر از خواص مردود حركت كردند. برخي‌ها آنقدر ولايت ولايت كردند كه ما به خودمان شك كرديم ,انشاء الله مجلس بعدی در اختیار ما خواهد بود, . بعضي ها به خود بنده گفتند بايد با آمريكا مذاكره و همه مسائل را حل كنيم. این جملات به همراه توزیع بروشور ی تحت عنوان" هولوکاست هسته ای در توقف نامه ژنو" وهفته نامه 9دی در همایشی عنوان شد که قرار بود تحت عنوان دلنگرانیم مختص اشکالات برنامه های فرهنگی دولت یازدهم باشد

این همایش که با سواستفاده از عنوان اجتماع بزرگ حوزویان که معمولا برای مراسم هایی که از سوی مدیریت حوزه برگزار می شد بکار میرفت از سوی برخی دست اندرکاران موسسه امام خمینی وحجت الاسلام آشتیانی برپا شد با طرح مسایل سیاسی از ماهیت جلسه وانگیزه های برگزاری آن پرده برداشت

در این جلسه كه عصر دیروز در مدرسه فيضيه برگزار شد از مردم ايران به مردمي غيور و بيدار و هميشه در صحنه و فهيم نسبت به راهنمايي هاي مقام معظم رهبري ياد كرد و گفت: مقام معظم رهبري كه در جريان فتنه 88 فرمودند خواص مردود شدند، اين ملت جلوتر از خواص مردود حركت كردند.
وي اضافه كرد: با حضور اين مردم غيور، فهيم و ولايتي و آماده به خدمت در مقابل جبهه عظيم سلطه و استكبار جهاني، جبهه عظيمي با رويكرد فرهنگي به منظور تعميق بخشي آموزه‌هاي ديني و توام با بصيرت با هدف حاكميت كردن دين در جامعه تشكيل داده و حضور فعال در سنگرهاي مختلف اين نظام داريم.
رئيس كميسيون فرهنگي مجلس تاكيد كرد: ما در جهان منطق داريم و مبتني بر تفكر و تعقل و استقلال با جهانيان صحبت مي‌كنيم. با بينات حرف مي‌زنيم، اهل هوچي بازي و دگرديسي و تحولات شيطاني نيستيم و در مسير حق با بينات و ادله صحبت و دين حق صحبت مي كنيم كه مدار حق علي است.
وي با بيان اينكه در اين مسير هيچ نگراني نداريم زيرا همه نعمت‌ها در اختيار ماست اظهار كرد: جريان شيطاني تلاش مي كند كه با همه قدرت بر نعمت رهبري و قدرت حاكميتي دست بستيت پيدا كند و بر مومنان مسلط شود ولي خدا مي‌فرمايد اين دست شيطاني و استكباري را قطع مي كنيم.
وي گفت: اي امام خامنه‌اي از فضاي اين مدرسه فيضيه اعلام مي‌كنيم كه پاي فرمان شما تا آخرين نفس و تا آخرين قطره خون در مقابل بدخواهان، جريانات واداده داخلي و در مقابل دشمنان تا آخر ايستاده ايم و اجازه نخواهيم داد ذره اي به اين اسلام ناب لطمه اي بخورد.

نماينده مردم اصفهان با بيان اينكه برخي افراد اخيرا آنقدر ولايت ولايت كردند كه ما به خودمان شك كرديم، اظهار كرد: عده اي در اين مملكت بعد از روي كار آمدن دولت يازدهم فكر كردند فضاي بازي به وجود آمده است و سه حلقه تشكيل دادند كه حلقه سوم آن طراحان پشت پرده هستند و به ديگران گفتند آنقدر ولايت ولايت بكنيد كه بعضي‌ها شك كنند.
وي گفت: روساي ستادهاي سران فتنه چنان از مقام معظم رهبري هزينه مي كنند كه گويي 50 – 60 سال در دامن ولايت بزرگ شده‌اند.

سالك ادامه داد: وقتي خرمشهر آزاد شد عده اي به امام پيشنهاد دادند حالا كه قدرت را دست گرفته ايم با آمريكا مذاكره و مشكلات جنگ را حل كنيم. امام پاسخ محكم و ردي داد و با تدبير و استقامت پاسخ دادند كه خدا خرمشهر را آزاد كرد. همان افراد با همان جريانات در جريان مذاكرات وادادگي مي دهند و وقتي تحت امر قرار مي گيرند در اين قضيه مي مانند. بعضي ها به خود بنده گفتند بايد با آمريكا مذاكره و همه مسائل را حل كنيم. سئوال ما اين است كه به چه قيمتي؟ به قيمت دادن همه ارزشها و خون شهدا؟

رئيس كميسيون فرهنگي مجلس با اشاره به اين فرمايش مقام معظم رهبري كه تاكيد كردند ما با مذاكره مشكلي نداريم ولي به آمريكا اعتماد نداريم، اظهار كرد: امسال به سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي مزين شده؛ مديريت جهادي را در ميدان نظامي ياد گرفته ايم و بلديم اما در ميدان جنگ فرهنگي و نرم نيازمند متولي هستيم.
سالك با بازخواني دل نگراني‌ها و دغدغه‌هاي مقام معظم رهبري پيرامون مسائل فرهنگي تصريح كرد: وقتي ما در برابر دشمنان انفعال نشان مي‌دهيم گرفتار تهاجم فرهنگي مي‌شويم.
وي با بيان اينكه جرياناتي دنبال شوراي رهبري هستند اظهار كرد: مي‌گويند قانون مميزي كتاب را بردارند. در اين صورت هر قلم به دست مزدوري هر چه دلش مي خواهد در فضاي مسموم مي نويسد. من و شما رسالت داريم و بايد تلاش كنيم دين را در گوشه گوشه جهان منتقل كنيم و امروز استكبار از اسلام مي ترسد.
رئيس كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي با بازخواني فرمايشات بنيانگذار انقلاب اسلامي در مورد ويژگي‌هاي مقام معظم رهبري اظهار كرد: جريانات سياسي داخل كشور و كساني كه دنبال شوراي انقلاب هستند و مي‌خواهند در مذاكره همه مشكلات را با آمريكا حل كنند به دنبال همان دو هدف فتنه گران هستند، اول براندازي نظام و دوم انداختن ستون خيمه نظام يعني ولايت.
وي افزود: اگر آنها مي‌گويند مجلس شوراي اسلامي و مجلس خبرگان را تسخير مي‌كنند فقط و فقط هدفشان تضعيف رهبري است.
سالك در پايان اظهار كرد: ملت ما هوشيار است و مجلس خبرگان قوي و مجلس شوراي اسلامي ولايتي خواهد داشت.

شایان ذکر است علیرغم تبلیغات گسترده و سازماندهی وبسج همه نیروهای وابسته به یک جریان خاص در قم تعداد شرکت کنندگان بین 500تا 700نفر تخمین زده می شد و ازعلما واساتیدبرجسته حوزه علمیه کسی در این جلسه شرکت نکرد .بویژه بی اعتنایی علما وفضلایی که همواره چه در دولت احمدی نژاد وچه در دولت روحانی منتقد وضعیت فرهنگی هستند معنا ومفهوم خاصی داشت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٣-١٣٩٣, ٢١:١١

   

پر مبحث ترین ها