سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مذاکرات ایران و آمریکا 19 خرداد در ژنو

وزارت خارجه امریکا نیز اعلام کرد معاونان وزیر خارجه آمریکا به همراه یک مقام ارشد از کاخ سفید با مقامات ایرانی این هفته در ژنو دیدار و گفت‌وگو می‌کنند.
- معاونین وزرای خارجه ایران و امریکا در ژنو با یکدیگر ملاقات می کنند.

، به منظور رایزنی‌های سیاسی تا قبل از شروع دور بعدی مذاکرات با کشورهای گروه 1+5 که قرار است در تاریخ 26 خرداد در وین از سرگرفته شود، گفت وگوهای دو جانبه بین هیات ایرانی و برخی کشورهای گروه 1+5 در سطح معاونین وزیر برگزار خواهد شد.

در این چارچوب طی روزهای دوشنبه و سه شنبه 19 و 20 خرداد گفت‌وگوهای دوجانبه با هیئت آمریکائی در ژنو و طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 21 و 22 خرداد، با هیئت روسی در رم برگزار می گردد.

بنا بر اعلام وزارت خارجه کشورمان ملاقات با برخی هیئت های دیگر نیز در دست تنظیم است.

وزارت خارجه امریکا نیز اعلام کرد معاونان وزیر خارجه آمریکا به همراه یک مقام ارشد از کاخ سفید با مقامات ایرانی این هفته در ژنو دیدار و گفت‌وگو می‌کنند.
ماری هارف سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: ویلیام برنز، وندی شرمن، معاونان وزیر خارجه آمریکا به همراه جیک سولیوان، مقام ارشد کاخ سفید این هفته با مقامات ایرانی در ژنو دیدار خواهند کرد.
در این چارچوب طی روزهای دوشنبه و سه شنبه 19 و 20 خرداد گفتگوهای دوجانبه با هیئت آمریکائی در ژنو و طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 21 و 22 خرداد، با هیئت روسی در رم برگزار می گردد. ملاقات با برخی هیئت های دیگر نیز در دست تنظیم است.
دور پنجم مذاکرات هسته ای بین ایران و کشورهای 1+5 برای رسیدن به توافق جامع در روزهای 26 تا 30 خرداد در وین برگزار خواهد شد. محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا این مذاکرات را هدایت می کنند. وزیر امور خارجه کشورمان امروز گفت: برای گفتگوهای جدی آماده هستیم چرا که مذاکرات دشوار است.
دور قبلی مذاکرات در وین به دلیل وجود برخی اختلافات درباره تدوین پیش نویس توافق نهایی بدون نتیجه پایان یافت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٣-١٣٩٣, ١٩:٢٠

   

پر مبحث ترین ها