سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

خبرعبداللهیان ازسفرقریب الوقوع به عربستان

معاون وزیر خارجه کشورمان تصریح کرد که دشمنی بین تهران با ریاض وجود ندارد و در آینده‌ای نزدیک دیدارهایی در سطح بالا خواهیم داشت.
معاون وزیر خارجه کشورمان تصریح کرد که دشمنی بین تهران با ریاض وجود ندارد و در آینده‌ای نزدیک دیدارهایی در سطح بالا خواهیم داشت.
تسنیم: روزنامه الاخبار لبنان از بین هیئت های اعزامی به مراسم تحلیف عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور جدید مصر با حسین امیر عبداللهیان معاون وزیر خارجه کشورمان گفتگویی را انجام داده است.

عبداللهیان در این گفتگو نقش عربی و اسلامی مصر را مهم ارزیابی و تاکید کرد که در این راستا مناسبات ایران و مصر نیز افزایش یافته است و ما به دقت آن را دنبال می‌کنیم. ما به مطالبات ملت مصر اهتمام داشته و تاکید می‌کند که مصر بار دیگر به عقب باز نخواهد گشت. ما انتخاب ریاست جمهوری را گامی به سوی جلو می دانیم.

وی در مورد علل عدم حضور حسن روحانی در این مراسم تاکید کرد که به نمایندگی از روحانی به قاهر سفر کرده است. او گفت که این سفر بعد از آن انجام شد که عدلی منصور دعوتنامه ای را به روحانی به عنوان رئیس جمهور ایران و رئیس جنبش عدم تعهد فرستاد. ما تاکید کردیم که حضورمان در مصر بر اساس یک هیئت رسمی برای شرکت در استقبال از اراده ملت مصر است.

عبداللهیان در مورد مناسبات تهران با ریاض گفت که این مناسبات به سطح سفیر و سفارتخانه رسیده است. هیچ دشمنی بین ما و عربستان وجود ندارد. بلکه روابط خوبی وجود دارد و دیدارهای قریب الوقوعی در سطح بالا انجام خواهد شد.

وی افزود: من اعتقاد دارم که روابط دولت ها در منطقه خلیج فارس به سمت مصر و تمام منطقه مثبت شده است. مهم ترین نکته برای ما این است که دخالت هر طرف خارجی در مناسبات بین کشورهای خلیج فارس را رد می‌کنیم.
ادامه دارد...


telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٣-١٣٩٣, ١١:٣٠

   

پر مبحث ترین ها