سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ابوطالبی در توئیتر:

تروریست‌ها به دنبال تجزیه عراق هستند

اگر مرکز ملی مبارزه با خشونت، افراط و تروریسم تشکیل شود آن وقت مبارزه مدنی شکل خواهد گرفت و امکان ساختاری شدن خشونت و تبدیل آن به تروریسم از بین می‌رود.
معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور با اشاره به تحولات عراق تاکید کرد: تروریست‌ها این بار استراتژی تجزیه عراق را اتخاذ کرده‌اند، جامعه مدنی و مردم سنی عراق که خسارات فراوانی خواهند دید از این اقدام روی برخواهند گرداند.

به گزارش ایلنا،‌ حمید ابوطالبی در صفحه توئیترش آمده است:‌

گروه‌های تروریستی به مرحله‌ای می‌رسند که به علت انباش نیرو و پتانسیل‌های متراکم شده مجبورند دست به اقدامی برای تخلیه این توان انباشت شده بزنند.

این اقدام یک تصمیم استراتژیک است. این گروه‌ها برای عبور از این مرحله حساس و اخذ تصمیماتی اینگونه به دامن کشورهایی می‌افتند که آبشخور آنها آنجا است.

آنها این بار استراتژی تجزیه عراق را اتخاذ کرده‌اند. جامعه مدنی و مردم سنی عراق که خسارات فراوانی خواهند دید از این اقدام روی برخواهند گرداند.

تسخیر بخش‌هایی از شمال عراق می‌تواند سرآغاز تجزیه عراق به سه کشور کرد سنی و شیعه باشد. اگر عراق تجزیه شود ترکیب سرزمینی منطقه تغییر خواهد کرد.

به نظر من کردها باید بیش از این حساس باشند. ممکن است این اتفاقات به نوعی برای آنان تحریک کننده باشد.

به همین جهت دکتر روحانی سیاست اصلی خود را بر مبارزه با خشونت، تروریسم و افراط متمرکز کرده است.

اگر مرکز ملی مبارزه با خشونت، افراط و تروریسم تشکیل شود آن وقت مبارزه مدنی شکل خواهد گرفت و امکان ساختاری شدن خشونت و تبدیل آن به تروریسم از بین می‌رود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٣-١٣٩٣, ١٣:٣٣

   

پر مبحث ترین ها