سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کوچک زاده: «شوهرخواهر مطهری» انتخابات را برگزار نکرد

بروز شده : ٢-٠۵-١٣٩٣, ١٢:١٧    نسخه چاپی    
رئیس مجلس که همان شوهر همشیره آقای علی مطهری است با زیر پاگذاشتن مقررات آئین نامه اجازه داد تا نماینده شهرکرد که نوبت تذکر داشت نوبت خود را به علی مطهری بدهد!
مهدی کوچک زاده، بعدازظهر روز چهارشنبه اول مرداد ماه در یادداشتی در وبلاگ خود با تیتر «علی مطهری انتخاب نشد لاریجانی انتخابات را برگزار نکرد!!!»، نوشت:
امروز چهارشنبه اول مرداد، انتخاب یک نفر برای عضویت در هیئت نظارت بر مطبوعات در دستور کار مجلس بود .

بر طبق آئین نامه داخلی مجلس این فرد باید از بین معرفی شدگان از سوی کمیسیون فرهنگی مجلس به صحن علنی و با رای نمایندگان انتخاب می شد.
کمیسیون فرهنگی دو نفر ( آقایان حجه الاسلام دکتر نبویان و رسایی ) را برای این منظور در جلسه قبلی خود برگزیده و امروز به صحن مجلس معرفی کرده بود ولی کمیسیون علی مطهری را واجد شرایط تشخیص نداده و معرفی نکرده بود

رئیس مجلس که همان شوهر همشیره آقای علی مطهری است با زیر پاگذاشتن مقررات آئین نامه اجازه داد تا نماینده شهرکرد که نوبت تذکر داشت نوبت خود را به علی مطهری بدهد!!! (تا به حال چنین رسمی نداشتیم که نماینده نوبت تذکرش را به دیگری واگذار کند) و ایشان هم در ضرورت و لزوم معرفی خودش بر خلاف نظر کمیسیون اصرار داشت و قانون را غیر منطقی می دانست!!
و البته قبل از او هم کمال پیر موذن و چند نفر دیگر اجازه پیدا کردند در باب مذمت رفتار قانونی کمیسیون فرهنگی هر روا و ناروایی خواستند بر زبان برانند که موجب تذکر ماده 79 رئیس کمیسیون گردید.

و بالاخره آنچه از صبح در صحن زمزمه می شد روی داد و شوهر خواهر آقای مطهری انتخابات عضو هیئت نظارت بر مطبوعات را باطل و به جلسه ای در آینده موکول کرد!!!!
برای چندمین بار عده زیادی از نمایندگان احساس کردند که مجلس نه با رای آنان بلکه با اعمال نظر و سلیقه لاریجانی اداره می شود و احساس بسیار ناخوشایندی نسبت به ایشان داشتند ولی . . . . . با خودم فکر می کردم که عکس العمل مردم قم در حرم حضرت معصومه نسبت به نماینده شان تا چه حد به این خودرائی ها مرتبط است؟

منبع: عصر ایران
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠۵-١٣٩٣, ١٢:١٧

   

پر مبحث ترین ها