سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دستور ویژه روحانی و دادستان تهران درباره سقوط هواپیما

دو نفر از معاونین دادسرا با حضور در مراکز درمانی ضمن عیادت از مصدومان سانحه ، اظهارات آنان را در خصوص چگونگی بروز این سانحه اخذ کردند.
رییس جمهوری با ابراز تأثر شدید از حادثه تأسف بار سقوط هواپیمای مسافربری ایران 140، ضایعه درگذشت تعدادی از هموطنان عزیز را به خانواده آنان و ملت بزرگ ایران تسلیت گفت و شفای عاجل مصدومان حادثه را از درگاه خداوند مسألت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در جلسه امروز(یکشنبه) هیات دولت که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری برگزار شد، وزرای راه و شهرسازی و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گزارشی از سانحه سقوط هواپیمای مسافربری ایران 140 متعلق به شرکت سپاهان ارایه کردند.

رییس جمهوری به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستور داد همه اقدامات لازم برای رسیدگی و تأمین امکانات کامل درمانی برای آسیب دیدگان این سانحه صورت پذیرد.

روحانی همچنین از وزیر راه و شهرسازی خواست گزارش کاملی از چگونگی وقوع سانحه و علل آن ارایه کند و تا رسیدگی کامل، از ادامه پرواز این نوع هواپیما ممانعت به عمل آید و رعایت کامل استانداردهای فنی در همه پروازها مورد تأکید و توجه ویژه قرار گیرد.

دادستان تهران دستور پیگیری پرونده سقوط هواپیمای مسافربری در اطراف فرودگاه مهرآباد را صادر کرد.

به گزارش ایسنا،عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران در گفت وگویی خبری در این باره اظهار کرد: از نخستین لحظه سانحه سقوط یک فرودند هواپیمای مسافربری در اطراف فرودگاه مهرآباد تهران دو نفر از معاونین دادستان تهران شامل سرپرست دادسرای امور جنایی و سرپرست دادسرای فرودگاه در محل حادثه حاضر شدند و اقدامات لازم برای حفظ صحنه صورت داده و دستورات مقتضی را برای انجام کارشناسی و پیگیری امور مربوط به اولیای دم صادر کردند.

وی افزود: تعداد 39 نفر از جان باختگان این سانحه با دستور مقام قضایی به سازمان پزشکی قانونی انتقال یافته و اقدامات لازم برای شناسایی هویت آنان توسط عوامل پزشکی قانونی از جمله از طریق آزمایش های دی ان ای آغاز شده است .

دادستان تهران ادامه داد: جعبه سیاه هواپیما نیز در محل سانحه کشف شده و برای بررسی علت سقوط با دستور مقام قضایی تحویل کارشناسان مربوطه گردیده است .

وی گفت: دو نفر از معاونین دادسرا با حضور در مراکز درمانی ضمن عیادت از مصدومان سانحه ، اظهارات آنان را در خصوص چگونگی بروز این سانحه اخذ کردند.

بر اساس اعلام دادستانی تهران در این سانحه اعضای یک خانواده 4 نفره از جمله مادر و نوزاد وی زنده مانده اند و تحقیقات قضایی در خصوص این سانحه کماکان ادامه دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠۵-١٣٩٣, ١۵:١۵

   

پر مبحث ترین ها