سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

۷۰۰ بانوی شیعه و ایزدی در اسارت داعش

بروز شده : ١-٠۶-١٣٩٣, ١٨:٠١    نسخه چاپی    
در کمال تاسف باید عرض کنم که داعش، بازاری برای فروش زنان ِ اسیر شده ایجاد کرده است و به شیوه عصر جاهلیت، زنان را در این بازار خرید و فروش می‌کند.

وزیر حقوق بشر عراق تأکید کرد، گروه تروریستی داعش، دستکم ۶۹۰ بانوی شیعه و ایزدی را به گروگان گرفته است.

به گزارش گروه بین الملل رویکرد، «محمد شیاع السودانی» وزیر حقوق بشر عراق در کنفرانس مطبوعاتی که در ساختمان وزارت حقوق بشر عراق برگزار شد، با تاکید بر پیگیری جنایت‌های داعش در حق غیرنظامیان در مناطقی که تحت کنترل این گروه قرار گرفته است، خاطر نشان کرد: داعش بیش از ۶۰۰ دختر ایزدی را در ساختمان مدرسه «آثار» در منطقه تلعفر زندانی کرده است و این دختر‌ها در معرض شکنجه روانی و فیزیکی هستند.

وی افزود: عناصر مسلح داعش همچنین ۷۵ زن شیعه را در منطقه سنجار زندانی کرده‌اند، و در منطقه البحیرات واقع در کرانه منطقه جرف الصخر در شمال بابل، ۱۵ دختر را ربوده‌اند.

وزیر حقوق بشر عراق با تاکید بر اینکه ربودن بانوان توسط داعش به پدیده‌ای خطرناک تبدیل شده است، گفت: در کمال تاسف باید عرض کنم که داعش، بازاری برای فروش زنان ِ اسیر شده ایجاد کرده است و به شیوه عصر جاهلیت، زنان را در این بازار خرید و فروش می‌کند.

وی در ادامه از اعدام ۳۵۰ ایزدی در جاده «سنجار» و «جلو» خبر داد و تاکید کرد که عناصر مسلح داعش در حمله به یکی از روستا‌ها که اکثر ساکنان آن را ایزدی‌ها تشکیل می‌دادند، ۷۰ تن از شهروندان عراقی را کشتند.

السودانی افزود: منطقه آمرلی همچنان در محاصره عناصر داعش قرار دارد و کشتار شهروندان در این منطقه در جریان است. مردم این منطقه به سبب محاصره و کمبود آب و غذا در معرض فاجعه انسانی قرار دارند.

وزیر حقوق بشرعراق تاکید کرد کمیته اعزامی به اجلاس فوق العاده شورای حقوق بشر در ژنو جامعه جهانی را از کشتار جمعی ترکمان‌ها به دست داعش مطلع خواهد کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠۶-١٣٩٣, ١٨:٠١

   

پر مبحث ترین ها