سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آل سعود بالاخره آستین ها را علیه داعش بالا زد

بروز شده : ۶-٠۶-١٣٩٣, ١٩:٣۵    نسخه چاپی    
طبق این گزارش، نیروهای آل سعود یک گروه 35 نفره وابسته به داعش را بازداشت کردند که 4 نفر آن را اشخاص منتفذ محلی تشکیل می دهند.
نیروهای امنیتی و ارتشی آل سعود موفق شدند بعد از دو روز عملیات مستمر، یکی از شیوخ وهابی را بازداشت کنند که متهم به تحریک و اعزام جوانان به جبهه های نبرد داعش است.

در بیانیه ای که وزارت کشور سعودی در این زمینه منتشر کرده، آمده است: «نیروهای آموزش دیده در یک عملیات امنیتی در استان تمیر (150 کیلومتری شمال غربی ریاض) موفق شدند یک گروه 8 نفره وابسته به گروه های افراطی را بازداشت کنند که جوانان را به حضور در جبهه های داعش و النصره تحریک می کردند.»

روزنامه «الحیاة» نیز در گزارشی در همین زمینه نوشت: «نیروهای امنیتی از سه شنبه به صورت جدی نخستین عملیات را بر علیه داعش در داخل مرزهای کشور سعودی کلید زدند. در این عملیات، گروهی از هواداران داعش بازداشت شدند که وظیفه تحریک جوانان به "جهاد" و ارسال آنان به عراق و سوریه را بر عهده داشتند.»

این روزنامه در تشریح این گروه، دو نفر از اصلی ترین اشخاص آن را "یک امام جماعت و منبری مشهور" و "یک معلم پرورشی و دینی شناخته شده در مدارس این منطقه" خواند. البته گزارش الحیاة با بیانیه وزارت کشور کمی تفاوت دارد و می تواند دو عملیات متفاوت را روایت کند. طبق این گزارش، نیروهای آل سعود یک گروه 35 نفره وابسته به داعش را بازداشت کردند که 4 نفر آن را اشخاص منتفذ محلی تشکیل می دهند.

از نکات قابل توجه در فعالیت های این گروه، تمرکز بر ارسال جوانان بین 20 تا 25 ساله به عراق و سوریه است. تمرکز بر این محدوده سنی نشان می دهد تقاضا برای اعزام زیاد بوده که این گروه مجبور به گلچین می شده و تنها افراد بین 20 تا 25 سال را ارسال می کرد.

منبع: تسنیم
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠۶-١٣٩٣, ١٩:٣۵

   

پر مبحث ترین ها