سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

احمدی نژاد هنوز فهرست هدایای ریاست جمهوری را نداده است

در دوره‌های گذشته آقایان هاشمی رفسنجانی و خاتمی هدایای خود را به موزه هایی در رفسنجان و سعدآباد تهران انتقال دادند و آقای احمدی نژاد نیز می‌خواهد این اموال را به آستان حرم امام خمینی (ره) اهدا کند. متنها باید یادمان هدایای ریاست جمهوری فهرستی از این اموال را در اختیار داشته باشد تا بتواند از آنها حفاظت کند. با این حال نحوه نگهداری از اشیا بر عهده روسای جمهور است.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی گفت: احمدی نژاد رئیس جمهور قبلی ایران، فهرست هدایای خود را به ستاد یادمانهای ریاست جمهوری ارائه نکرده است.

سید رضا صالحی امیری به مهر گفت: دفاتر یادمانهای ریاست جمهوری در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایجاد شده است و روسای جمهوری ضمن اعلام فهرستی از آن اشیا بنا به تمایل خودشان هدایایی که در دوره ریاست گرفته بودند را به موزه ها و یا اماکن مورد نظر خود می سپارند وظیفه ما نیز مستند نگاری آن اموال است.

وی گفت: در دوره‌های گذشته آقایان هاشمی رفسنجانی و خاتمی هدایای خود را به موزه هایی در رفسنجان و سعدآباد تهران انتقال دادند و آقای احمدی نژاد نیز می‌خواهد این اموال را به آستان حرم امام خمینی (ره) اهدا کند. متنها باید یادمان هدایای ریاست جمهوری فهرستی از این اموال را در اختیار داشته باشد تا بتواند از آنها حفاظت کند. با این حال نحوه نگهداری از اشیا بر عهده روسای جمهور است.

صالحی امیری گفت: اوایل امسال نامه ای به آقای احمدی نژاد نوشته‌ام و خواستم تا نماینده ای به این ستاد معرفی کند ولی هنوز جوابی نگرفته‌ایم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠٨-١٣٩٣, ٢٠:۵٧

   

پر مبحث ترین ها