سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لغو ‌روادید بین ‌ایران و عراق در مرز مهران‌

عمران علی محمدی امروز با بیان اینکه حذف روادید بین دو کشور ایران و عراق در دستور کار مسئولان قرار گرفت، اظهار داشت:‌ مسئولان عراقی همکاری خود را در خصوص صدور روادید رایگان از امروز در مرز مهران آغاز کرده‌اند و همه کسانی که قصد سفر به عراق برای شرکت در مراسم اربعین حسینی دارند می‌توانند با مراجعه به مرز مهران بدون ویزا از مرز خارج شوند
نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، سیروان، چرداول و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی از لغو روادید بین دو کشور ایران و عراق در مرز مهران خبر داد.

عمران علی محمدی امروز با بیان اینکه حذف روادید بین دو کشور ایران و عراق در دستور کار مسئولان قرار گرفت، اظهار داشت:‌ مسئولان عراقی همکاری خود را در خصوص صدور روادید رایگان از امروز در مرز مهران آغاز کرده‌اند و همه کسانی که قصد سفر به عراق برای شرکت در مراسم اربعین حسینی دارند می‌توانند با مراجعه به مرز مهران بدون ویزا از مرز خارج شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این حرکت شروع خوبی برای حذف دائم روادید در تردد اتباع دو کشور است، تصریح کرد: به زودی شاهد این گام مثبت در روابط دو کشور ایران و عراق خواهیم بود.

وی در خصوص پیگیری راه‌اندازی سرکنسولگری عراق در استان افزود: مقامات عراقی با راه‌اندازی کنسولگری عراق در استان ایلام موافقت کرده‌اند و به زودی دفتر کنسولگری عراق در استان راه‌اندازی خواهد شد.

عضو کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استقرار کنسولگری عراق در ایلام به توسعه روابط خارجی دو کشور کمک شایانی خواهد کرد.

نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، سیروان، چرداول و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی گفت: مرز بین‌المللی مهران امن‌ترین و نزدیکترین مسیر به عتبات عالیات است.

وی ادامه داد: روزانه بیش از 50 هزار نفر در این ایام از مرز مهران به عراق سفر می‌کنند بنابراین راه‌‌اندازی کنسولگری عراق در این استان از ملزومات اساسی است که همواره پیگیر این موضوع بوده و هستیم.

علی‌محمدی افزود: اینجانب به عنوان خادم مردم استان و خادم زائرین حسینی همواره پیگیر تسهیل در سفر به عتبات عالیات هستیم که امیدواریم خداوند متعال و ائمه اطهار کمک کنند تا بتوانیم گام‌های محکم و استواری در این راستا با همت و تلاش دیگر مسئولین دلسوز استان برداریم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٩-١٣٩٣, ١٨:٠٢

   

پر مبحث ترین ها