سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تشویش اذهان عمومی با خبر انحلال یک بانک

این خبر در حالی منتشر شده است که نام بانک مورد نظر مشخص نیست. با این حال انتشار همین خبر کافی بود تا گمانه زنی ها درباره بانک مورد نظر آغاز شود.
در دو روز گذشته اخباری پیرامون انحلال یک بانک خصوصی در رسانه ها منتشر شده است، اخباری که توسط دولت و بانک مرکزی تائید نشده است اما بازتاب گسترده ای در افکار عمومی داشته است.

به گزارش فرارو، عزت‌الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل و عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفته است: «بانک مرکزی طی روزهای آینده یکی از بانک‌های خصوصی را منحل می‌کند.»

این خبر در حالی منتشر شده است که نام بانک مورد نظر مشخص نیست. با این حال انتشار همین خبر کافی بود تا گمانه زنی ها درباره بانک مورد نظر آغاز شود.

بیشتر از همه نام یک بانک در این باره مطرح است. اما برخی ناظران معتقدند اعلام این خبر به این شکل باعث تشویش اذهان عمومی شده است.

سایت عصر ایران در این باره نوشت: «متعاقب انتشار این خبر، سپرده گذارانی که در بانک های خصوصی کشور حساب دارند، نگران آن شده اند که مبادا "بانک خصوصی در آستان انحلال"، همین بانکی باشد که من در آن حساب دارم! بدیهی است در ادامه این سؤال بی پاسخ، نگرانی های جدی در این خصوص که اگر بانکی که منحل می شود، همین بانکی باشد که پول هایم آنجاست، تکلیف دارایی های من چه می شود؟ تکلیف سود بانکی ام چه می شود و ... پیش می آید.»

بنا به نوشته این سایت؛ "اعلام چنین اخباری، آن هم در قالب کلی گویی و بدون لحاظ حواشی مهم تر متن، می تواند مصداق بارزی از تشویش اذهان عمومی باشد، تشویشی که به مراتب بیشتر از یک تحلیل ساده سیاسی در یک وبلاگ یا سایت، مردم را درگیر و نگران می کند."

چندی پیش بانک مرکزی فهرست بانک ها و موسسات مالی و اعتباری تحت مجوز این بانک را تغییر داد و نام ۲ بانک و ۵ موسسه مالی و اعتباری را از این فهرست خط زد.

براساس این گزارش، بانک مرکزی در ماه های گذشته نام بانک های آینده و مهر اقتصاد را از فهرست بانک های غیردولتی و نام مؤسسات اعتباری ثامن، ثامن الحجج، عسکریه، کوثر، آرمان و نور را از سایت رسمی خود حذف کرد و از مردم خواست تا در هنگام سپرده گذاری در بانک ها و موسسات اعتباری از مجاز یا غیر مجاز بودن آنها از طریق سامانه بانک مرکزی مطلع شوند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٩-١٣٩٣, ١٢:۴٩

   

پر مبحث ترین ها