سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هاشمی: دلواپسان با نتانیاهو هم زبان شده‌اند/ تریبون مجلس باز است تا برخی دروغ بگویند

اکبر هاشمی رفسنجانی در همایش ملی توسعه پایدار و متوازن منطقه‌ای اظهار کرد: در شرایط کشور همدلی ملت برای ما خیلی مهم است، البته الان به هر دلیلی این همدلی مقداری آسیب دیده است.
 اکبر هاشمی رفسنجانی در همایش ملی توسعه پایدار و متوازن منطقه‌ای اظهار کرد: در شرایط کشور همدلی ملت برای ما خیلی مهم است، البته الان به هر دلیلی این همدلی مقداری آسیب دیده است.


در مهمترین پروژه دولت که تلاش می‌شود به سرانجام برسد و تیم مذاکره کننده هسته‌ای نیز مورد حمایت رهبری است، باز این دلواپسان چه بر سرشان می‌آورند و با نتانیاهو همزبان شده‌اند.

 

وی افزود: نتانیاهو آنجا اوباما را تهدید می‌کند و اینجا هم دلواپسان می‌گویند که ما اسرار را می‌گوییم. البته ما نمی‌دانیم این چه سری است. تا تیم مذاکره کننده با طرف مقابل که آنها هم شیطنت می‌کنند به نتایجی می‌رسد، بعضی از این دلواپسان به جای استقبال در فرودگاه می‌آیند و حرفهایی می‌زنند. تریبون مجلس هم که باز است و هر چه بخواهند می‌گویند و میلیون‌ها نفر از مردم می‌شنوند. و بعضی از دروغ‌ها نیز باور می‌شود. 


مذاکرات هسته ای به نتیجه نزدیک است

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر این که مذاکرات هسته ای به نتیجه نزدیک است، گفت: همدلی ملت در این موضوع مهم است که متاسفانه به هر دلیل همدلی مقداری آسیب دیده است و مهم ترین پروژه دولت حل مشکلات خارجی است.


به گزارش ایرنا، اکبر هاشمی رفسنجانی روز سه شنبه در همایش ملی توسعه پایدار و متوازن منطقه ای به سفر نتانیاهو به آمریکا اشاره کرد و اظهار داشت: نتانیاهو اوباما را تهدید می کند، در ایران نیز دلواپسان می گویند ما اسرار را می گوییم.


وی افزود: تیم مذاکره کننده هسته ای ایران افراد امینی هستند که زحمت می کشند و سر و کارشان با افرادی ساده ای نیست و با زبردست رو به رو هستند.

تاسف می خورم که کشورهای کوچک هم از ما جلو افتادند

به گزارش فارس، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به صحبت‌های رحمانی فضلی درباره توسعه پایدار و متوازن منطقه‌ای تصریح کرد: این مطالبی که گفته شد کاملاً عملی است اما بنده از تجربیات خود و شرایط می‌گویم تا جدیت شما بیشتر شود چرا که در حال حاضر خیلی چیزها مهیاست و فقط همت ما را می‌طلبد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های مختلف کشور ادامه داد: ما در ساحل جنوب و خلیج‌فارس و از خرمشهر تا مرز پاکستان را بررسی کردیم و دیدیم می‌توانیم با کارهای ناشی از نفت و دریا بزرگترین تمدن را در آنجا داشته باشیم از این رو ما معلوم کردیم که چه کارهایی در آنجا باید اولویت داشته باشد.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه اخیراً مسئله توسعه دانش‌بنیان را مطرح کرده‌ایم افزود: در گذشته بیشتر از ماشین‌آلات استفاده می‌شد و نقش نیروی انسانی کم و بهره‌وری نیز ضعیف بود هر چند که اکنون هم ضعیف است اما ما با محاسبات متوجه شدیم می‌توان 2.5 درصد از رشد سالانه را با بهره‌وری تأمین کنیم؛ یعنی در 8 درصد رشدی که ما نوشتیم 2.5 درصد آن از بهره‌وری به دست می‌آمد که اگر اجرایی می‌شد به نقطه‌ای که در چشم‌انداز تعریف شده است می‌رسیدیم که باید در پایان سال 1404 مقام اول را در همه ابعاد توسعه در منطقه داشته باشیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: اما من تأسف می‌خورم که ما از آنجایی هم که بودیم عقب ماندیم و ترکیه و عربستان و کشورهای کوچک از ما جلو زدند.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه مردم قبلاً خیلی از نیازها را درک نمی‌کردند اما امروز به خاطر انفجار اطلاعات حتی در روستاها هم می‌دانند که چه چیزی حقشان است افزود: بنابراین نیاز از عوامل اصلی توسعه است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه انقلاب اسلامی فقط با تکیه بر مردم و قدرت مردم توانست پیروز شود گفت: قدرت حاکم ‌آن زمان کم نبود که از لحاظ مالی نیز دستشان به خاطر بالا رفتن قیمت نفت باز بود و شرق، غرب و ارتجاع منطقه نیز حامی رژیم بود و مشکلی هم در میان خارجی نداشت و در عین حال در دنیا از اعتبار برخوردار بود و اگر نیازی به تکنولوژی داشت کمکش می‌کردند اما چیزی که رژیم پهلوی نداشت مردم بود که جمهوری اسلامی نیز با مردم توانست بر آن رژیم غلبه کند.

رئیس جمهور اسبق کشورمان ادامه داد: زمانی که من دولت را تحویل گرفتم تورم 30 درصد بود اما دولت را با تورم 17 درصد تحویل دادیم و همه چیز حل شد چرا که مردم در صحنه بودند.
عصر ایران 

 telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-١٢-١٣٩٣, ١۴:۵٠

   

پر مبحث ترین ها