سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جواد جهانگیرزاده:

باید بپذیریم دولت یازدهم دولت اصلاح‌طلب نیست

دولت بیشتر از آنچه به توفیق یک جریان فکر کند به توفیق گفتمانی میل خواهد کرد که هم می‌تواند شامل بخشی از اصولگرایان و هم بخشی از اصلاح‌طلبان شود.

 

یک نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی گفت که جریان سیاسی حاکم بر دولت یازدهم در زمان انتخابات مجلس آینده به سمت هماهنگی با اضلاع تند دو جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب نخواهد رفت.
جواد جهانگیرزاده در گفت‌وگو با ایسنا ، در ارزیابی خود از فضای فعالیت سیاسی برای انتخابات مجلس نهم، تصریح کرد: البته اکنون فضا خیلی روشن نیست و باید دو سه ماه سپری شود که به نقطه روشنی برسیم. اظهاراتی هم که در این زمینه صورت می‌گیرد اظهارات سامان یافته‌ای نیست و من معتقدم در حال حاضر ضرورت پرهیز از اظهارات سامان نیافته وجود دارد، زیرا هر سخنی می‌تواند موجی ایجاد کند که الزاما این موج خدمت به اصولگرایی نیست.
وی افزود: ‌باید بپذیریم که در میان اصولگرایان هم رگه‌های مختلفی وجود دارد که امکان امتزاج آنها یک رویا بیش نیست و همه تفاوت‌ها به هنگام گرد هم آمدن از بین نخواهد رفت، اما بخش اعظم اصولگرایان می‌توانند بر سر خدمت بیشتر به مردم به تفاهم کلی برسند.
جهانگیرزاده درباره گمانه زنی‌ها مبنی بر احتمال غلبه جریان اصلاح‌طلب در انتخابات مجلس آینده، خاطرنشان کرد: این پیش بینی بعد از انتخابات ریاست جمهوری یازدهم مطرح شد که همان زمان هم نابهنگام بود و اتفاقا همان پیش بینی‌های ناشی از سودای پیروزی بود که مسیر تقویت جریان اصولگرا را هموار کرد و باید از این بابت از دوستان تشکر کرد که چنین زمینه انسجامی را در بین اصولگرایان پدید آورند.
جهانگیرزاده با بیان اینکه باید بپذیریم دولت یازدهم دولت اصلاح‌طلب نیست، تصریح کرد: ‌درست است رگه‌های اصلاح‌طلبی توسط برخی نیروها در دولت قوی است اما به نظر می رسد دولت بیشتر از آنچه به توفیق یک جریان فکر کند به توفیق گفتمانی میل خواهد کرد که هم می‌تواند شامل بخشی از اصولگرایان و هم بخشی از اصلاح‌طلبان شود.
وی در پایان اظهار کرد: با رویه‌ای که از دولت دیدم فکر نمی‌کنم دولت به سمت انتزاج و هماهنگی با اضلاع تند دو جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب پیش برود و اگر هم دنبال حمایت باشند که البته این منع قانونی دارد به نظر می‌رسد باید منهای اضلاع تند این حمایت صورت گیرد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١٢-١٣٩٣, ١٩:۵۶

   

پر مبحث ترین ها