سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آقاي شريعتمداري " اسب زين کرده" را شما به آمريکا اهدا کرديد

آقاي شريعتمداري و دوستان هم کيش ايشان بهتر است برای اینکه بین مردم اعتباری داشته باشند دست از اینگونه مواضع ورفتارهای نخ نما بر دارند. هرچند خودشان خوب مي دانند مردم به خاطر همين تناقضات ديگر آن‌ها را دلسوز کشور واسلام ونظام ورهبري نمي‌دانند.

آقاي شريعتمداري

 " اسب زين کرده" را شما به آمريکا اهدا کرديد

 

مديرمسئول روزنامه کيهان اولين کسي بود که با انتقاد از تفاهم لوزان اظهار داشت: ايران «اسب زين شده» به طرف غربي داد و «افسار پاره» تحويل گرفت.

اين نوشته بر آن است بتواند مفهوم اسب زين شده و افسار پاره را از زاويه درست‌تر بيان کند. ممکن است آقاي شريعتمداري که در فرافکني و ريسمان سياه وسفيد به‌هم بافتن ومار فروختن يد طولايي داشته و روي ماکياوليان را سفيد کرده است نظر ديگري داشته باشد ولي حافظه ملت مي‌داند که چه کساني اسب سفيد را زين کردند و دو دستي وبا افتخار تمام تحويل دشمنان اين ملت دادند تا آمريکا وغرب با آن بر عليه ايران اسلامي بتازد.

مسلما در مذاکرات هسته‌اي ايران اسبي به زيبايي تمام زين شد و در اختيار طرف غربي قرار گرفت اما اين هديه ايراني نه به حال حاضر که به زماني بر مي‌گردد که رفتار و گفتار عده‌اي چنان منافع ملي را کادوپيچ تقديم بدخواهان و نمايندگانشان در شوراي امنيت سازمان ملل کرد که توانستند هرآنچه اتهام بود به پيکره اين کشور و نظام بچسبانند. و پس از آن تحريم‌هايي به تصويب برسانند که ناجوانمردانه بسياري از جنبه‌هاي زندگي مردم را تحت تاثير قرار داد. در ان روز هر چقدر دلسوزان کشور فرياد زدند که نگذاريد پرونده هسته‌اي ايران به شوراي امنيت برود و اگر اين کار انجام شود عملا ايران به گروگان امريکا در مي‌آيد وبراي لغو تحريم‌ها حداقل ديگر با امريکا بايد به مذاکره نشست و قس عليهذا...

ولي نه شريعتمداري ونه دوستانشان کمترين ارزشي به اين دلسوزي‌ها نشان نمي‌دادند تو گويي عده‌اي مأموريت داشتند حالا با چه هدفي ايران را گروگان آمريکا کنند. البته در آن دوره دلواپسان امروز که معاهده لوزان را شفاف نمي‌دانند و به تيم مذاکره کننده خرده مي‌گيرند که لغو تحريم‌ها چه شد و اصلا لغو نيست که تعليق است و.... آن زمان باجملاتي همانند «تحريم‌ها کاغذپاره است» يا «آنقدر قطعنامه صادر کنيد که قطعنامه دانتان پاره شود» يکه تازي مي‌کردند و همه چيز جلوي چشمشان بود به غير از منافع مردم!

 البته هنوزمعلوم نيست که چگونه امروز بعد از کمتر از دوسال ناگهان تحريم‌ها تا اين حد برايشان مهم شد و لغو يا تعليق آن تا اين ميزان با اهميت. اسب زين شده‌‌ همان منافع ملي بود که در جلسات شوراي امنيت سازمان ملل با رأي همه اعضا وارد فصل هفتم شد و 6 قطعنامه پي در پي عليه مردم ايران صادر شد درحالي که نه تنها تلاشي براي باطل کردن اين قطعنامه‌ها انجام نگرفت که به گونه‌اي رفتار شد تا رسانه‌ها و سران غربي حرف نا‌حق خود بيش از پيش بتوانند موجه جلوه دهند و با نقاب صلح طلبي و حمايت از منافع جهاني در مقابل ملتي بايستند که بيش از 200 سال است تهاجمي به کشورهاي همسايه خود نداشته و تاريخش مملو از صلح طلبي است.

آيا بهتر نبود کساني که امروز اينگونه دم از حقوق از دست رفته ايران در لوزان مي‌زنند و به دنبال شفاف سازي معاهده هستند، حداقل ذره‌اي وجدان داشتند و همواره اينگونه برخورد مي‌کردند؟ اسب زين کرده رابرخي طي سال‌هاي گذشته خواسته يا ناخواسته به غربي‌ها هديه دادند ولي آنچه امروز برسرش مذاکره مي‌شود تلاش براي پس گرفته آن است. حالا اگر به قول برادر حسين افسار پاره شده اين اسب را هم گرفته‌ايم آيا يک گام به جلو نيست؟! در حاليکه آمال مسئولين ما از روز اول مذاکرات (صحبت‌هاي مسئولان کشور با البرداعي) به رسميت شناختن حق داشتن انرژي صلح آميز هسته‌اي بود.

امروز اگر جهاد گران ما در سنگر ديپلماسي توانسته‌اند همه اين آمال را محقق کنند از نظر آقايان مثلا دلواپس جرم مرتکب شده‌اند!! در اينکه تيم مذاکره کننده و دولت يازدهم بايد به رسانه‌ها، نمايندگان مجلس و مردم بابت عملکرد خود پاسخگو باشد شکي نيست و اين کمترين وظيفه ايشان است، اما اين وظيفه نه فقط براي امروز و اين دولت که براي همه دولت‌ها و در همه ادوار وجود داشته است.

چگونه زماني که شوراي امنيت با بهانه‌هاي واهي غربي‌ها که تا حدودي برگرفته از رفتار عده‌اي در داخل بود، دست به صدور قطعنامه و محکوم کردن ملت ايران در عرصه بين الملل مي‌زد و اين قعطنامه‌ها هر روز زبان وقيح دشمنان را تيز‌تر مي‌کرد، هيچ کسي از مسئولان انتظار شفاف سازي بابت برخي بي‌تدبيري‌ها و تصميمات و سخنان نابه جا نداشت و پيگير رفع تحريم‌ها نبود، اما امروز که دنيا حق ايران براي غني سازي و فعاليت صلح آميز را پذيرفته است رگ توخالي غيرت آقايان به جوش افتاده است.

آقاي شريعتمداري و دوستان هم کيش ايشان بهتر است  برای اینکه بین مردم اعتباری داشته باشند دست از اینگونه مواضع ورفتارهای نخ نما بر دارند. هرچند خودشان خوب مي دانند مردم به خاطر همين تناقضات ديگر آن‌ها را دلسوز کشور واسلام ونظام ورهبري نمي‌دانند.

 

telegram 19dey.com
سید جسن    19 فروردین 1394 22:56
نیش عقرب نه از ره کین است اقتضای طبیعتش این است ------ صدها چراغ دارد و بیراهه میرود -بگذار تا رود و بیند سزای خویش انقدر تهمت زدند انقدر ابروی مردم را بردند خداوند در کمینگاه است ولا یمکن الفرار من حکومتک اینگونه افراد در همین دنیا محاکمه خواهند شد انشاالله.
  • -1

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠١-١٣٩۴, ١٩:١۶

   

پر مبحث ترین ها