سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رهبر انقلاب: حقوق‌های نامتعارف نامشروع و گناه است/انتقاد از افطاری‌های پرخرج برخی دستگاه‌های نظام

رهبر انقلاب در بیانات‌شان در خطبه نماز عید سعید فطر از برگزاری برخی افطاری‌های پرخرج از سوی برخی دستگاه‌ها انتقاد کردند.
19دی انلاین -

رهبر انقلاب: حقوق‌های نامتعارف نامشروع و گناه است/انتقاد از افطاری‌های پرخرج برخی دستگاه‌های نظام

به گزارش خبرآنلاین نماز عید سعید فطر صبح امروز به اقامت رهبر معظم انقلاب در مصلی امام خمینی برگزار شد. رهبر معظم انقلاب بعد از اقامه نماز عید سعید فطر به ایراد خطبه پرداختند.

ایشان با تیریک عید سعید فطر به همه نمازگزاران عزیز، به همه ملت ایران و به امت بزرگ اسلامی فرمودند: در عظمت این عید همین بس که در قنوت نماز‌هایی که در روز عید خوانده می‌شود خدای متعال را سوگند می‌دهیم به این روز. این اهمیت این روز را نشان می‌دهد. پایان یک ماه عبادت یک ماه توسل و ذکر و خشوع و خدمت از سوی مردم مومن . روز عید است برای همه مردم و روز ذخر و شرف است برای پیامبر اکرم .


گزیده‌ای از اظهارات معظم له را به نقل از تسنیم بخوانید؛
* ما مسئولان کشور باید هم غطبه بخوریم به این حال مومن مردم نورانی و خدای را شکر کنیم به خاطر مسئولیت که داده است در قبال این مردم مومن. در گرمترین روزهای سال مردم در سراسر کشور روزه دار بودند و با دهان روزه گرما را تحمل کردند و حتی جوان‌‌های ما و نوجوانان ما با شوق و رغبت به روزه‌گیری روی آوردند. کسانی سعی کردند نوجوانان ما را به روزه‌خواری بکشانند بحمدالله موفق نشدند و موفق هم نخواهند شد. مسئولان کشور و آحاد مردم توجه کنند که دشمنان خبیث تاکجا و به چه چیزها فکر کردند.


*مهمترین کارها همین راه‌پیمایی عظیمی بود که در جمعه آخر ماه مبارک روز قدس به توصیه و تاکید امام ما در سراسر کشور انجام گرفت. در بعضی از شهرهای ما در روز جمعه قدس حرارت به قدری بود که به طور طبیعی انسان در آن حرارت حرکت نمی‌کند اما مردم آمدند و شرکت کردند.

* مردم حقیقتا مجاهدت کردند. آمدند تا موضع مهم خود را در قبال مسئله فلسطین فریاد کنند. اگر برخی از دولت‌های مسلمان به آرمان فلسطین خیانت می‌کنند، ملت ایران با حضور خود،‌با فریاد خود حاضر است در برابر همه دشمنان بایستد و مسئله فلسطین را زنده کند.

* افطاری‌های مردمی پدیده دیگری بود که امسال رایج شد. این در مقابل آن افطاری‌دادن‌های اسرافی است، افطاری‌های پرخرج آن‌هم نه به افراد مستحق افطار که گاهی از سوی برخی از دستگاه‌های مسئول نظام داده می‌شود که هیچ وجهی ندارد. عده‌ای راه افتاده بودند اسم خود را گذاشته بودند کوچه‌گردان‌های عاشق و افطاری در خانه مردم می‌بردند. این ها کارهای بسیار بزرگی است. علاوه بر این‌ها جلسات دعا، جلسات مناجات شب‌ها تا سحرها در مساجد و حسینیه‌ها در مجامع مختلف به ویژه در شب‌های احیا مردم جمع‌می‌شدند این دل‌ها را به خدا متوجه می‌کردند که وسیله جلب رحمت الهی است.

*یک مسئله داخلی هم این برداشت‌ها و حقوق‌ها است . این برداشت‌ها نامشروع و گناه است . خیانت به آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

مشروح بیانات معظم له متعاقبا ارسال می شود...

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠۴-١٣٩۵, ٠٩:٢١

   

پر مبحث ترین ها