سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شباهتی که موسی قربانی میان عارف و حدادعادل درصورت شکست در انتخابات ریاست مجلس متصور شد

نماینده ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی، موضوع نایب‌رییسی مجلس دهم را با اتفاقی که برای حدادعادل در مجلس هشتم افتاد مقایسه کرد.
19دی انلاین - تشابهی که موسی قربانی میان عارف و حدادعادل درصورت شکست در انتخابات ریاست مجلس متصور شد

حجت الاسلام موسی قربانی در گفت و گو با خبرآنلاین در خصوص انتخابات هیات رییسه مجلس دهم و پست ریاست مجلس گفت: برای گزینه ریاست مجلس تنها یک نفر مطرح است و آن یک فرد هم کسی غیر از علی لاریجانی نیست.

وی با اعتقاد بر اينکه تعداد اصلاح طلبان در مجلس دهم بسیار کم است، ادامه داد: آنها باید وزن و اندازه جریان سیاسی خود را با توجه به سابقه مجلس ششم در نظر بگیرند و آرام آرام در جهت بازسازی و اصلاح خود عمل کنند تا بتوانند با برطرف کردن سو تفاهم های آن مجلس، به میدان رقابت با اصولگریان باز گردند. برخی افرادِ حاضر در لیست امید مانند کاظم جلالی که از چهره های نزدیک به علی لاریجانی است، اصلاح طلب به شمار نمی آید اما با حضور در لیست امید توانست در انتخابات مجلس دهم رای بیاورد و از آن طرف اصلاح طلبان در تهران نیز با زرنگی توانستند با حضور چنین افرادی در لیستشان پیروز میدان رقابت مجلس دهم شوند.

نماینده مجلس هشتم در مورد گزینه های مطرح برای نایب رییسی مجلس دهم اظهار کرد: حضور آقای عارف برای سِمَت نایب رییسی مجلس چندان روشن نیست؛ چرا که این اتفاق شاید به نوعی صفر و صدی باشد، مانند اتفاق مجلس هشتم که وقتی آقای حداد عادل نتوانست برای ریاست مجلس انتخاب شود حتی ریاست یکی از کمیسیون های این مجلس را نیز نپذیرفت.

قربانی همچنین در مورد پست های دیگر هیات رییسه مجلس نهم از جمله پست منشی گری و کارپردازی بیان کرد: صلاحیت و شایستگی افراد از هر طیف و گروهی باید مد نظر برای تصدی گری این پستها باشد؛ افرادی که مجلس را با چالش های مختلف روبه رو نکنند و فرا جناحی عمل نمایند.

وی با بیان اینکه حضور جناح‌ها در هیات رییسه مجلس، بستگی به وزن این گروه‌ها دارد، افزود: امیدوارم مجلس دهم مجلسی فراجناحی باشد و سابقه کارشناسی افراد بر سبقه سیاسی شان در اداراه و مدیریت امور ارجحیت داشته باشد.

27219

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٢-١٣٩۵, ١١:١۵

   

پر مبحث ترین ها