سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آغاز دور جدید قطع سهمیه‌های ویژه بنزین؛

طرح جدید سامان‌دهی کارت بنزین خودروها(جزئیات)

بروز شده : ٩-١١-١٣٩٢, ١۵:٣٢    نسخه چاپی    
معاون ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با تشریح جزئیات طرح ساماندهی کارت‌های بنزین از آغاز دور جدید تبدیل سهمیه ویژه بنزین برخی از خودروها به سهمیه معمولی 60 لیتری از اول اسفند ماه سالجاری خبر داد و گفت: سهمیه ویژه بنزین خودرو موسسات آموزش رانندگی حذف شد.
معاون ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با تشریح جزئیات طرح ساماندهی کارت‌های بنزین از آغاز دور جدید تبدیل سهمیه ویژه بنزین برخی از خودروها به سهمیه معمولی 60 لیتری از اول اسفند ماه سالجاری خبر داد و گفت: سهمیه ویژه بنزین خودرو موسسات آموزش رانندگی حذف شد.
به گزارش مهر، همزمان با آغاز شمارش معکوس برای افزایش قیمت بنزین به بیش از 1000 لیتر، دولت طرح جدید ساماندهی و حذف سهمیه‌های ویژه بنزین خودروها را کلید زده است.
از این رو، پس از حذف سهمیه بنزین 400 تومانی خودروها و موتورسیکلت ها و حتی سوزاندن کارت هوشمند بنزین این دسته از خودروها از ابتدای دی ماه، حال دامنه حذف سهمیه‌های ویژه بنزین دامن وانت بارها، آژانس‌های مسافربری و خودروهای موسسات آموزش رانندگی را هم گرفته است.
در این بین دولت پیش بینی می کند با حذف سهمیه‌های ویژه بنزین برخی از خودروها از یک سو و افزایش قیمت بنزین از سوی دیگر به نوعی بتواند مصرف این فرآورده نفتی را برای سال 1393 مدیریت کند.
بر این اساس، از ابتدای اسفند ماه سالجاری دور جدید ابطال کارت‌های هوشمند بنزین و یا تبدیل سهمیه‌های ویژه به سهمیه بنزین خودروهای شخصی آغاز خواهد شد.

حسین هاشمی در گفتگو با مهر، درباره جزئیات طرح جدید ساماندهی کارت‌های هوشمند بنزین گفت: در حال حاضر بیش از 23 میلیون کارت هوشمند بنزین برای خودروهای سواری شخصی، تاکسی، انواع موتورسیکلت، آژانس‌های مسافربری و خودروهای عمومی و دولتی صادر شده است.
سرپرست معاونت صنایع و انرژی ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت با اعلام اینکه پس از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین تاکنون هیچگونه پالایش و مدیریتی در صدور کارت‌های هوشمند سوخت برای خودروهای عمومی انجام نشده است، تصریح کرد: برخی از خودروهای عمومی همچون خودروهای آژانس‌ مسافربری و موسسات اتومبیل کرایه در حالی سهمیه‌های بنزین 400 تومانی دریافت می‌کنند اما عملا در خدمت ناوگان حمل و نقل عمومی کشوری نیستند.
وی، افزود: حتی برای برخی از خودروهای آژانس مسافربری کارت هوشمند سوخت صادرشده و سهمیه‌های ویژه به صورت ماهانه دریافت می کنند اما اصلا این خودروها وجود خارجی ندارند.
این مقام مسئول با یادآوری اینکه کارت هوشمند بنزین برخی از خودروهایی که اسقاط شده و در خدمت ناوگان حمل و نقل عمومی کشور نیستند در طرح جدیدی ساماندهی خواهند شد، اظهار داشت: از این رو ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت بر اساس گزارش سازمان بازرسی کل کشور ساماندهی کارت بنزین خودروهای آژانس مسافربری را در دستور کار قرار داده است.
سهمیه ویژه بنزین کدام خودروها از اول اسفند می‌سوزد؟
معاون ستاد سوخت با یادآوری اینکه مطابق با گزارش سازمان بازرسی کل کشور از مجموع 230 هزار کارت هوشمند بنزین صادر شده برای خودروهای آژانس مسافربری 50 هزار کارت سوخت اصلا در خدمت ناوگان حمل و نقل عمومی قرار ندارد بیان کرد: بر این اساس ستاد سوخت با مشارکت اتحادیه‌های اتومبیل کرایه سراسر کشور ساماندهی کارت‌های هوشمند بنزین این دسته از خودروها را آغاز کرده است.
هاشمی با بیان اینکه تمامی اتحادیه‌های مسافربری و اتومبیل کرایه در استانهای مختلف کشور باید حداکثر تا 15 بهمن ماه با مراجعه به شهرداری‌ها، نهادهای متولی حمل و نقل عمومی و سازمانهای تجارت، صنعت و معدن استانها نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
این مقام مسئول با بیان اینکه ابتدای اسفند سالجاری سهمیه بنزین ویژه آن دسته از خودروهای آژانس مسافربری که در طرح ساماندهی ثبت نام نکنند به سهمیه بنزین خودروهای شخصی تبدیل می‌شود، تبیین کرد از این رو از اول اسفند ماه به این دسته از خودروها به جای سهمیه ویژه، معادل خودروهای شخصی یعنی 60 لیتر سهمیه ماهانه بنزین 400 تومانی دریافت می کنند.
وی با اعلام اینکه پس از دریافت اطلاعات از استان‌های کل کشور یک پالایش و ساماندهی نهایی هم درباره کارت‌های بنزین، خودروهای آژانس‌های مسافر بری در ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت انجام می‌شود افزود: در شرایط فعلی نظارت و بازرسی‌های انجام گرفته در سطح جایگاه‌های سوخت نشان می‌دهد که برخی از خودروهای آژانس‌ مسافربری سهمیه سوخت خود را در جایگاه‌ها خرید و فروش می‌کنند.
هاشمی در پایان همچنین از تبدیل سهمیه ویژه خودروهای موسسات آموزش رانندگی به سهمیه بنزین خودروهای شخصی معادل 60 لیتر در ماه خبر داد و خاطر نشان کرد: سهمیه ویژه بنزین حدود 26 دستگاه خودروی وابسته به موسسات آموزش رانندگی به سهمیه عادی 60 لیتری خودروهای شخصی تبدیل شده است.
telegram 19dey.com
ایرانی    9 بهمن 1392 08:11
متأسفانه تنها چیزی که در نظر گرفته نمی شود مشکلات مردم است. مردم عادی با هزاران مشکل و قرض و وام که تا آخر عمر شان باید قسط بپردازند یک ماشین با کیفیت پایین میخرند یعنی مسئولین به خوردشان می دهند و با درآمد پایین باید بنزین با قیمت گران نیز بخرند و هر روز با ارقام کذایی قیمت ها را بالا می برند. فقط مردم باید ماشین ها یشان را بفروشند و با اسب و قاطر تردد کنند و ماشین و امکانات را برای از ما بهتران بگذارند.
  • +9
ali    9 بهمن 1392 09:29
احمدی نژاد صد رحمت به تو
  • -2
عباس    9 بهمن 1392 10:57
با سلام متاسفانه از اول سهميه بندي سوخت نتوانستند و نتوانستيد ونخواهيد توانست اين سموخت را كنترل ومديريت كنيد .چون راهاي نفوذ هنوز باز است وهر جا كم مياوريد با گران كردن با كم كردن سهميه دست تو جيب خلق الله ميكنيد . خداوند انشاءالله همه مارا عاقبت بخير كند .
  • +8
بهرام    9 بهمن 1392 20:21

خدارحم کرد بنزین ونفت زیر همین کشوره که اینجوری چماقش می کنید سرملت
اگر مثل کشورهای بدون نفت بودیدچه بلایی سرمون میومد!!!!
  • +5
جواد    10 بهمن 1392 01:31
باسلام مسولین در سایتها برنامه هاو..مرتبا میگن که قیمت سوخت داخلی باید به سطح جهانی نزدیک بشه اما سوال اینجاست که ایا و ایا حقوق600هزار تومانی یک کارمند ایرانی هم .سطح جهاتی داره در مقایسه بایک کارمند اروپایی معمولی که حقوق چند ملیونی داره
  • +4
رضاحیدری    10 بهمن 1392 11:46
لعنت الله علی القوم الظالمین
بنده ازعیدتاالان سهمیه 25لیتری موتورم رودخیره کرده بودم که عیدبریم مسافرت البته بعدازخریدماشین ولی این بی انصاف ها سوختنش آخه مسلمونا!!!!!!موتورمن مدلش82پایینه درست سهمیه م روقطع میکردیدچراذخیره 300 لیتری که کلی صرفه جویی کردم وحقم بوده روخوردیداشکال نداره آه مظلوم مثل سوهانه اگرخودش هم نبرد برنده ای راتیزمیکند...
  • +3

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 6
همه مطالب تاریخ: ٩-١١-١٣٩٢, ١۵:٣٢

   

پر مبحث ترین ها