سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

طیب‌نبا تشریح کرد؛

جزئیات ثبت‌نام یارانه نقدی جدید

بروز شده : ٨-١٢-١٣٩٢, ١٧:۵١    نسخه چاپی    
با توجه به رکود اقتصادی که از سال گذشته آغاز شده تصمیم دولت این است که افزایش قیمت حامل های انرژی با شیب ملایم انجام شود تا به مصرف کنندگان و تولیدکنندگان فشار وارد نشود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه، ثبت نام مجدد برای دریافت یارانه نقدی الکترونیکی و تا پایان سال انجام خواهد شد، گفت: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، دولت موظف شده یارانه را تنها به افرادی پرداخت کند که نیازمند بودن آنها ثابت شده باشد.
علی طیب نیا شامگاه دوشنبه در حاشیه نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص چگونگی ثبت نام مجدد و پرداخت یارانه نقدی، افزود: ثبت نام مجدد از افراد متقاضی دریافت یارانه تا قبل از پایان سال جاری آغاز می شود و پس از بررسی های لازم دولت نسبت به پرداخت یارانه نقدی به این افراد در سال ۹۳ اقدام خواهد کرد.

وی گفت: به منظور ادامه پرداخت یارانه نقدی ضروری است متقاضیان با ثبت نام مجدد، نیازمند بودن خود را اعلام کنند، اما به افراد توصیه می شود در صورتی که نیازمند نیستند از ثبت نام مجدد خودداری کنند.

طیب نیا تاکید کرد: هم اکنون مراحل ابتدایی اجرای فاز دوم هدفمند کردن یارانه ها انجام و فرم های ثبت نام مجدد نیز آماده شده است و برهمین اساس بزودی ثبت نام مجدد از متقاضیان دریافت یارانه نقدی صورت خواهد گرفت.

وی با بیان آنکه، افرادی که اطلاعات نادرست ارایه دهند، براساس مصوبه مجلس سه برابر مبلغ یارانه دریافتی جریمه خواهند شد، گفت: دولت بنا ندارد وارد اطلاعات شخصی افراد شود، اما اگر کسی درآمد خود را اعلام کند، به دولت اجازه می دهد وارد اطلاعات شخصی شده و پس از بررسی، راستی آزمایی های لازم را انجام دهد.

وزیر اقتصاد با بیان آنکه، تشخیص افراد نیازمند کار پیچیده ای خواهد بود، گفت: به دلیل ترکیب عوامل خاص، امکان سنجی و ارزیابی افراد سخت و دشوار است و به همین دلیل براساس حکم قانونی تبصره ۲۱ افراد نیازمند براساس درآمد مشخص خواهند شد.

وی افزود: برای تشخیص افراد نیازمند عوامل متعددی همانند درآمد، دارایی ها شامل داشتن و یا نداشتن منزل مسکونی و خودرو و محل سکونت را می توان بررسی کرد.

طیب نیا گفت: در سال جاری ۴۲ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی به خانوارهای ایرانی و به ۷۷ میلیون نفر پرداخت شده که این میزان بیش از جمعیت زنده کشور است.

وی با بیان اینکه، در صورتی که این مبلغ برای طرح های عمرانی هزینه شود، اقتصاد کشور از رکود خارج خواهد شد، اظهار داشت: در همین حال کل هزینه های عمرانی دولت در سال ۹۲ تنها ۱۰ هزار میلیارد تومان بوده که این رقم بیش از چهار برابر کل مبالغی است که برای توسعه و پیشرفت کشور در نظر گرفته شده است.

طیب نیا همچنین تاکید کرد: اگر برخی افراد خود را نیازمند بدانند، اما به دلیل شرایط حاکم بر کشور تصمیم بگیرند که در ثبت نام مجدد شرکت نکنند، یارانه ای دریافت نخواهند کرد.

افزایش تدریجی و با شیب ملایم قیمت حامل های انرژی

وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص افزایش قیمت حامل های انرژی در سال ۹۳ گفت: تصمیم گیری و برنامه ریزی برای افزایش قیمت حامل های انرژی با شیب ملایم در دولت و کارگروههای مربوطه در حال انجام است و پس از تصویب در هیات دولت طی زمان بندی مشخص و به صورت تدریجی و با شیب ملایم از ابتدای سال آینده انجام شود.

وی افزود: با توجه به رکود اقتصادی که از سال گذشته آغاز شده تصمیم دولت این است که افزایش قیمت حامل های انرژی با شیب ملایم انجام شود تا به مصرف کنندگان و تولیدکنندگان فشار وارد نشود.

طیب نیا با بیان اینکه، تصمیم دولت این است که افزایش قیمت حامل های انرژی در سال ۹۳ تدریجی و ملایم باشد، گفت: دولت بنا ندارد که افزایش قیمت ها به یکباره انجام شود، بلکه این افزایش قیمت به صورت قاعده مند خواهد بود.

وی در خصوص زمان اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها نیز گفت: هرچند این قانون از ابتدای سال آینده لازم الاجراست، اما این قانون را می توان در فروردین یا اردیبهشت ماه سال آینده اجرایی کرد.

وی تاکید کرد: در مرحله دوم منابع عمدتا صرف بهداشت و درمان، بیمه عمومی و امنیت غذایی به خصوص برای دهک های درآمدی پایین خواهد شد.

طیب‌نیا با بیان اینکه، اعتماد مردم سبب ورود نقدینگی به بورس شده است، گفت: دولت به دنبال افزایش شاخص بورس نیست، بلکه رشد حجم بازار را پیگیری می کند، ضمن آنکه توسعه بازار اولیه نیز مدنظر دولت است تا بنگاه های اقتصادی بتوانند تامین مالی مناسبی داشته باشند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص مطالبات معوقه سیستم بانکی نیز افزود: بدهکاران نظام بانکی کشور دو گروه هستند که برخی از آنها بنگاه هایی هستند که به دلیل شرایط خاص توان پرداخت دیون را ندارند و به صورت غیرارادی دچار مشکل شده اند و به همین دلیل دولت و نظام بانکی خود را برای کمک به این بخش مکلف می دانند.

طیب نیا تصریح کرد: برخی از بدهکاران نیز افراد بدحساب با توان مالی مناسب هستند که به دلیل پایین تر بودن نرخ سود تسهیلات بانکی از نرخ تورم بدهی خود را به بانک ها پرداخت نمی کنند.

وی در پایان گفت: دولت تمام توان خود را برای دریافت مطالبات از افرادی که دارای توانایی مالی خوبی هستند، اما بدهی خود را پرداخت نمی کنند، به کار خواهد گرفت.
telegram 19dey.com
حسن    8 اسفند 1392 23:26
متاسفانه کشوری که ادعا می کند در فناوری پیشرفت زیادی کرده متا سفانه هیچگونه اطلاعی از اموال ودارا ئیها ی افراد ندارد وهر روز مردم را به نوعی سر کار می گذا ر ند ونمی تواند برای گرفتن یارانه برنامه دقیقی ارائه کند چطور می خواهد اقتصاد مملکت را اصلا ح کند
 • +54
بی نام    9 اسفند 1392 06:58
واقعا برای دوت متاسفم که با این تورم سعی در حذف یارانه ها نموده... اقتصاد مقاومتی.....
 • +30
شاکی    9 اسفند 1392 10:12
دولت سابق به اسم یارانه به ملت خیانت کرده است
 • +4
عمو حسین    9 اسفند 1392 11:54
سلام مدیریتتان ضعیفه اینو قبول دارید وگرنه نباید کسی به شما اطلاعات غلط بدهد سیستم مدیریتی را باید اساسی تغیر داد بدون هزینه برای دولت چرا باید افرادی که در راس کارند از چندین منبع درامد داشته باشند ویارانه هم بگیرند آن موقع شما از کار گران وکارمندان واقشار ضعیف جامعه راستی آزمای می کنید؟
 • +21
حسين    9 اسفند 1392 13:35
متاسفانه دولتمردان ما فقط به ظاهر مسيله نگاه دارند در صورتي كه بايستي زبر ساخت هاي ما درست بشود كه نميشود هنوز در اين مملكت قانون بطور كامل اجرا نميشود نمونه دفاتر اسناد رسمي خود بزرگترين محل انجام خلاف است كه خود زير مجموعه قوه قضاييه اينو داشته باشيد تا بقيه جاها
 • +9
یه دهه شصتی بیکاv    9 اسفند 1392 23:24
ای وای بر ما ای وای بر ما که واسه 40تومن ....،برادر من کار که نیست، امروز فردا هم که سن مون از شرایط استخدامی ها میگذره نمیشه هم به خداگفت سن مونو همین قدر نگهدار، اونوقت اینا از یارانه حرفشونه
 • +9
محمدقائدی    10 اسفند 1392 02:10
لطفابامردم اینکارو نکنیدبخداپدرمردم درآمده.بنده مستاجرهستم ماهیانه 420000هزارتومان اجاره میدم حقوقم 350000هزارتومانه.بااین گرانی وبی پولی بایدچکارکنم برم دزدی یاخودموبکشم.دولت که به فکرمردم نیست فقط فکرخودشانند.واقعادیگه میشه خانه خرید بااین اوضاع.آقای روحانی یکم به فکراون دنیات باش اگراهمیتی میدی.توروخدا دیدگاهموبه نمایش بزارید.چون هرچی دردموگفتم به نمایش نزاشتید.
 • +17
محمد    10 اسفند 1392 08:36
خواستن بنزینو گرون کنن گفتن نگران نباشید پولشو میریزیم به حسابتون نون رو خواستن گرون کنن گفتن نگران نباشید پول اینو هم میریزیم به حسابتون همه چی گرون شد آب از آب تکون نخورد اینقدر گرونی شد که همه به گرونی عادت کردن حالا میگن اگر کسی یارانه بخواد و بعد ما بفهمیم که وعض مالیش خوب شده باید سه برابر هر چی خورده پس بده
رئیس جمهور حقوقدان داشتن این مزیت ها رو هم داره
 • +23
ایرانی    10 اسفند 1392 09:02
جالبه یک میلیونر فقط یکی از حسابهای بانکشو خالی میکنه تایارانه بگیره، اما امثال ما که به نون شبمون محتاجیم فقط اینقدر درمیاریم که دستمون جلوی کسی دراز نشه حتی سبد کالا نگرفتیم؟؟؟
 • +13
مژگان    10 اسفند 1392 15:10
همین پابرهنه ها بودن که برای رئیس جمهور محترم روحانی رای دادن حالا می خواد یارانشونو قطع کنه . انصافه؟
 • +12
مهدی    10 اسفند 1392 22:04
پول یارانه از بیت المال است . و به همه مردم تعلق دارد . قانونا و شرعا بدون اذن شخص دولت حق ندارد یارانه کسی را قطع کند .
 • +26
ال    11 اسفند 1392 01:40
حسين,
درسته

محمدقائدی,
تقصیر اقای روحانی نیست.ایشون اومدن درستش کنن و راحی جز این نیست.فقط امیدوارم این یه بار عدالت رعایت بشه.ضمنا فساد رو اگه ما بتونیم ریشه کن کنیم هر خونواده بالاخره یه نفرش میتونه بره سر کار.نه اینکه یکی 6 نفر کارمند یکی 1 نفر مسافرکش..شما فساد رو بردارید.ما جونمونم فداتون میککتنننیم
 • -6
گلچین    11 اسفند 1392 09:15
وقتی همه چیز گران شده یارانه حق مستمری بگیران تامین اجتماعی وکارگران است ولو منزل مسکونی هم داشته باشند)ولی کسانی که ماشین اخرین سیستم وحقوق بالای یک میلیون تومان دارندومغازوپاساژ دارند وروزی پانصدهزار تومان درامد دارند خداوکیل حق این افرادنیست
 • +2
یک پدر    12 اسفند 1392 13:04
اول چقدر به به و چه چه راه انداختند که هدفمند کردن کار خیلی خوبی و خود ما ،مردم تو تلویزیون چقدر تعریف کردیم حالا همه چی گرون شده و مردم رو یارانه هاشون حساب کردن می خوان قطعش کنن درست مثل قضیه بنزین... همیشه تو همه مشکلات جامعه دولت فشار رو مردم مستضعف میاره اونی که پولداره براش خیالی نیست ولی ما قشر ضعیف باید همیشه جور خدمات دولت بکشیم....
 • +8
حسن    12 اسفند 1392 23:29
دلار 3150 و یارانه هم قطع
خدا خیر بدهد به احمدی نژاد حداقل هر بازی میکرد
رو بازی میکرد
 • +11
نیازمند    18 اسفند 1392 12:27
آخر بی انصافیه .به درک که قطع میشه
 • +5
حسن    25 اسفند 1392 09:33
به بهانه یارانه ها قیمتها را چندین برابر کردند حالا به فکر حذف یارانه ها افتادند - مشخص شد که این دولت در اداره این مملکت بسیار ناتوان است بزرگترین دغدغه خانواده ها معیشت است و بس
 • +5
رضا    25 اسفند 1392 10:02
خداوکیلی یارانه ها را قطع کنید تا مسئولین یک خواب راحت بروند. هر روز سوژه شان شده یارانه ها > آخر به هشان بگوید با 45000 تومان می شود چه کار کرد که عزا ماتم گرفتید با این همه تورم و گرانی >اگر راست می گویید حواستان را به این گرانی ها معطوف کنید و به فکر اقشار کم درامد باشید نه یارانه ها.
 • +10
متین    6 فروردین 1393 13:07
شاکی,
و اگه یارانه توسط این دولت حذف بشه خیانت در خیانته
 • +3
تارخ کشوری فرد    8 فروردین 1393 21:02
بیاید با هم ایران را آباد سازیم و به جایگاه واقعیش به تمام جهان معرفی نماییم
 • -3
گلورزی    19 فروردین 1393 15:45
سوال: اگر کسی مسئول مالی شرکتی باشد جهت سهولت در پرداخت طلب پیمانکاران و ادارات دولتی از حساب شخصی توسط اینترنت بانک استفاده گردد با این موضوع و مشابه چگونه برخورد می شود. لازم به ذکر است مبالغ بصورت کوتاه مدت در حساب مانده و مبدا و مقصد وجوه معلوم می باشد.
 • +1
بینشان    25 فروردین 1393 11:58
ایا فرد دارای منزل مسکونی به شرط تملیک مالک محسوب می شود.
 • -1

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 22
همه مطالب تاریخ: ٨-١٢-١٣٩٢, ١٧:۵١

   

پر مبحث ترین ها