سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کوهنوردان قمی قله قالی کوه الیگودرز را فتح کردند

قم - رئیس هیئت کوهنوردی استان قم گفت: گروه‌های کوهنوردی استان قم در روزهای اخیر فعالیت پرکاری داشتند و جمعی از کوهنوردان قم قله ۴۰۰ متری قالی کوه الیگودرز را فتح کردند.
19دی انلاین -

مهدی مصطفی لو در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: گروه کوهنوردی مهر توانست با حضور ۱۵ کوهنورد از استان قم در سفر به استان لرستان قله ۴۱۰۰ متری قالی کوه الیگودرز را فتح کند که البته فرود از آبشارهای شاهاندشت برنامه جنبی این گروه بود.

وی افزود: گروه آدینه دیگر گروه کوهنوردی استان قم بود که برنامه پیمایش دریاچه سوها به آبشار لاتون را اجرا کرد که ۱۶ کوهنورد قمی در این برنامه شرکت داشتند و این برنامه در استان اردبیل برگزار شد.

رئیس هیئت کوهنوردی استان قم گفت: گروه وتوس قم نیز پیمایش مسیر روستای آب بر طارم به قلعه رودخان را با تعداد شرکت کننده  ۱۳ نفر  شامل ۸ نفر کوهنورد مرد و ۵ نفر کوهنورد زن در دستور کار داشت که این برنامه با موفقیت انجام شد.

مصطفی لو بیان داشت: گروه سپهر دیگر گروه فعال کوهنوردی قم بود که صعود به قله شاه البرز با ارتفاع ۴۱۷۰ متر را در برنامه خود داشت که این برنامه با شرکت ۲۴ کوهنورد شامل ۱۸ کوهنورد مرد و ۶ کوهنورد زن برگزار شد و نزدیک به ۴۸ ساعت به طول انجامید.

وی عنوان کرد: گروه کوهنوردی فرهنگ این هفته ۲ برنامه مجزا را در دستور کار خود قرار داده بود چنان که برنامه اول این گروه صعود به قله سهند قله جام بود و در برنامه دوم، پیمایش دره زاغر و صعود قله دو برادران تفرش در استان مرکزی برنامه ریزی شده بود.

رئیس هیئت کوهنوردی استان قم تصریح کرد: صعود به سهند  قله جام به ارتفاع ۳۷۰۰ متر با شرکت ۳۵ نفر و پیمایش دره زاغر و صعود قله دو برادران تفرش به ارتفاع ۲۹۲۱ متر با حضور ۳۱ کوهنورد مرد و زن قمی به انجام رسید.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٣-١٣٩۵, ١١:٠٢

   

پر مبحث ترین ها