سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تولید اولین موتورسیکلت برقی استاندارد کشور در قم

بروز شده : ۵-٠۴-١٣٩۵, ١٩:٠۶    نسخه چاپی    
قم - مدیرکل استاندارد استان قم گفت: اولین موتور سیکلت برقی کشور در استان قم موفق به اخذ مجوز استاندارد شد.
19دی انلاین -

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل استاندار قم، منصور فرزانه گفت: برای اولین بار در کشور، یک شرکت تولید موتورسیکلت پس از طی مراحل مختلف، اعم از بازرسی و نمونه‌برداری کارشناسان استاندارد از خط تولید و انجام آزمون‌های استاندارد و کسب نتایج قبولی، موفق به اخذ گواهی تأیید نوع موتورسیکلت‌های برقی خود از اداره کل استاندارد استان قم شد.

وی گفت: ۲۰ استاندارد مجزا برای آزمون موتورسیکلت‌های برقی وجود دارد که واحدهای تولیدی موظف‌ هستند برای اخذ گواهی تأیید نوع محصولات خود از این ۲۰ آزمون به سلامت عبور کنند.

مدیرکل استاندارد قم با بیان اینکه استانداردهای مربوط به موتورسیکلت بنزینی و برقی متفاوت است، گفت: تفاوت گواهی تأیید نوع موتورسیکلت برقی و بنزینی در انجام آزمون‌های باتری و توان برای موتورهای برقی است؛ ضمناً در موتورسیکلت‌های برقی آزمون‌های مصرف سوخت و مخزن سوخت به جهت عدم کاربرد انجام نمی‌شود.

وی گفت: در حال حاضر برای موتورسیکلت‌های وارداتی ۲۷ استاندارد و برای موتورسیکلت‌های تولید داخل ۱۷ استاندارد اجباری تعریف شده است.

فرزانه گفت: موتورسیکلت‌های برقی دارای مزیت عدم آلایندگی زیست محیطی و صوتی هستند و با توجه به محدودیت سرعت، ضریب ایمنی بیشتری نسبت به موتورسیکلت‌های رایج مورد استفاده در سطح شهر برای راکبان و عابران پیاده دارند.

وی همچنین اضافه کرد: نصب برچسب مشخصات بر روی موتورسیکلت‌ها اجباری بوده و همشهریان محترم می‌توانند در صورت مشاهده موارد فاقد برچسب یا مشکوک به استفاده از برچسب جعلی، نام محصول و آدرس فروشگاه را به شماره ۱۰۰۰۲۵۳۱۵۱۷ پیامک کنند تا پیگیری‌های لازم در این خصوص انجام شود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠۴-١٣٩۵, ١٩:٠۶

   

پر مبحث ترین ها