سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

۵۰ درصد آب بخش کشاورزی در قم هدر می‌رود

قم - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم مهم‌ترین چالش بخش کشاورزی قم را کمبود منابع آبی دانست و گفت: ۵۰ درصد از آب بخش کشاورزی قبل از اینکه به مصرف گیاه برسد، هدر می‌رود.
19دی انلاین -

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان جهاد کشاورزی قم، محمد رضا طلایی با اشاره به اینکه در سند اقتصاد مقاومتی استان قم کاهش هزینه تولید و افزایش عملکرد در واحد سطح مورد توجه ویژه قرار گرفته است، اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی محور فعالیت‌های جهاد کشاورزی استان قم در سال جاری است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: ۴۶ صدم درصد از اراضی زراعی کشور در استان قم وجود دارد ولی بیش از ۵۶ صدم درصد از محصولات کشاورزی کشور در قم تولید می‌شود، ۸ درصد از محصول تخم مرغ و ۵ درصد گوشت قرمز کشور در استان قم تولید می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم مهم‌ترین چالش بخش کشاورزی استان قم را کمبود منابع آبی دانست و بیان داشت: در گذشته استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری در استان قم کمتر مورد استفاده قرار می‌گرفت به طوری که در سال ۹۱ حدود ۲۰۰ هکتار و در سال ۹۲ حدود ۳۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان قم تحت پوشش سیستم‌های آبیاری نوین قرار گرفته بود که این رقم در سال ۹۴ به ۳ هزار هکتار رسید و مطالعات تا سقف ۵ هزار هکتار را انجام داده‌ایم و امسال نیز برنامه‌ای برای اجرای سیستم‌های آبیاری نوین در سطح ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی قم را در دستور کار داریم.

وی با اشاره به اینکه در راستای الگوی کشت یک برنامه ۵ ساله را به استان ارائه کرده‌ایم، گفت: معتقدیم که اگر این برنامه به طور دقیق اجرا شود، هدف ما که تعادل بخشی در سفره‌های آب زیرزمینی است، محقق خواهد شد، خوشبختانه در سال گذشته به تعهد خود در این زمینه عمل کردیم.

وی اضافه کرد: بر اساس آمار موجود ۵۰ درصد از آبی که در بخش کشاورزی مصرف می‌شود قبل از اینکه به مصرف گیاه برسد، هدر می‌رود که اگر ما بتوانیم با برنامه ریزی و اجرای سیستم‌های نوین آبیاری این ۵۰ درصد را مدیریت کنیم، کار بسیار بزرگی انجام داده‌ایم.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠۴-١٣٩۵, ١۵:۵٢

   

پر مبحث ترین ها