سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رقابت بیش از ۱۴۷۰۰ کنکوری در قم/ رشته تجربی بیشترین داوطلب

قم - مدیرکل آموزش و پرورش استان قم گفت: کنکور امسال در قم با رقابت ۱۴ هزار و ۷۷۱ هزار نفر طی دو روز برگزار می‌شود.
19دی انلاین -

حمیدرضا شیخ الاسلام در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به آغاز رقابت داوطلبان کنکور همزمان با سراسر کشور در قم، گفت: در کنکور امسال ۱۴ هزار و ۷۷۱ نفر از این استان حضور دارند که طی دو روز با حضور در این آزمون برای کسب صندلی‌های دانشگاه با یکدیگر رقابت می‌کنند.

وی به رقابت شرکت کنندگان استان قم در رشته‌های ریاضی، هنر، انسانی. تجربی و زبان‌های خارجی اشاره کرد و گفت: رشته علوم تجربی با شرکت ۶ هزار و ۹۶۲ نفر بیشترین شرکت کننده و هنر با حضور ۶۰۲ داوطلب کمترین شرکت کننده را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم با بیان اینکه تعداد داوطلبان دختر در کنکور امسال از استان قم ۸ هزار و ۷۵۵ نفر است، گفت: پسران نیز با ۶ هزار و ۱۶ نفر داوطلب در این رقابت‌ها حضور دارند.

وی در ادامه بیان کرد: تعداد داوطلبان کنکور ریاضی ۲ هزار و ۹۱۴ نفر و رشته علوم انسانی ۲ هزار و ۸۰۰ نفر است و کنکور زبان‌های خارجی با حضور هزار و ۴۹۳ نفر برگزار می‌شود.

شیخ الاسلام در ادامه با بیان اینکه آموزش و پرورش قم مسئول ساماندهی چهار هزار نفر از داوطلبان است، گفت: مابقی داوطلبان توسط حوزه‌هایی که دانشگاه قم در نظر گرفته ساماندهی شده و در رقابت کنکور حضور دارند.

وی افزود: آموزش و پرورش استان قم در ۱۲ حوزه و با ۲۵۰ نیرو کنکور امسال را برگزار می‌کند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠۴-١٣٩۵, ١٣:۵۴

   

پر مبحث ترین ها