سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حل مسائل اخلاقی جامعه با استفاده از کلمات ائمه(ع) امکان‌پذیر است

قم - رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: ما فقط در مسائل اعتقادی و فقهی با اهل سنت بحث داریم و می‌توانیم برای حل مسائل اخلاقی بشر از کلمات ائمه اطهار(ع) استفاده کنیم.
19دی انلاین -

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی در دیدار با اعضای ستاد همایش امام سجاد(ع) که قبل از ظهر پنج شنبه در دفتر این استاد برجسته حوزه برگزار شد، با بیان این که امامت و ولایت بزرگترین سرمایه بشریت، شیعه و دین است، اظهار داشت: ما برای سعادت خود در کنار قرآن کریم، طبق وصیت پیامبر گرامی اسلام(ص)، به ارتباط با امامت و معارف آنها نیاز داریم و برای این مدعا صدها دلیل داریم.

وی بیان داشت: آنهایی که اصل ولایت اثنی‌عشری را قبول دارند می‌توانند به این مسئله یقین داشته باشند که کلید حل مشکلات فردی، اجتماعی، سیاسی و... در تبعیت از ائمه اطهار و اهل بیت است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم  عنوان کرد: باید فضائل ائمه اطهار(ع) که فهم آن برای همه میسور است در کنگره‌هایی همچون کنگره امام سجاد(ع) بیان شود.

وی با بیان این که نهج البلاغه با فطرت، عقل و ذوق بشر سازگاری دارد، ابراز داشت: ابن ابی الحدید عالم سنی است اما می‌گوید گاهی یک خطبه از نهج البلاغه را هزار بار خوانده‌ام.  

آیت الله فاضل لنکرانی تصریح کرد: ائمه اطهار(ع) هر مطلبی که در هزار و ۴۰۰ سال گذشته بیان کرده‌اند امروز خلافی از هیچ موردی ثابت نشده است.

وی اظهار کرد: ما فقط در مسائل اعتقادی و فقهی با اهل سنت بحث داریم و می‌توانیم برای حل مسائل اخلاقی بشر از کلمات ائمه اطهار(ع) استفاده کنیم.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) افزود: ما باید محورهایی که بشر امروز به آن نیازمند است را از کلمات ائمه اطهار(ع) استخراج کنیم و در کنگره منسوب به امامان بیان کنیم.

مطالب دینی امامان با توجه به نیاز امروز بشر در کنکره‌ها عنوان شود

وی ادامه داد: صحیفه سجادیه باید در کنار قرآن و نهج البلاغه قرار گیرد اما ظرفیت امام سجاد(ع) بیش از صحیفه سجادیه است و ما باید روایات امام چهارم که مطلبی در مورد نیاز بشر امروز در آن عنوان شده را در کنگره‌ها ذکر کنیم.

آیت الله فاضل لنکرانی بیان کرد: برای نمونه نکاتی که امام سجاد(ع) در جهت سیاست خانواده که مقام معظم رهبری ابلاغ کردند را باید استخراج کنیم و همچنین ریشه‌های دینی این سیاست را در کلان امام سجاد(ع) بیابیم و بیان کنیم.

اهل سنت ایران محبت خاص تاریخی به اهل بیت(ع) دارند

وی عنوان کرد: در گذشته بزرگان اهل سنت از صدها کیلومتر محرم می‌شدند و به زیارت امام رضا(ع) می‌رفتند و این نشان می‌دهد اهل سنت ایران محبت خاصی به اهل بیت(ع) دارند و این ریشه تاریخی دارد.

آیت الله فاضل لنکرانی در این زمینه ادامه داد: این‌ها عالم ترین و باتقواترین افراد هستند و ما باید این مصادیق را در جامعه مطرح کنیم.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠۶-١٣٩۵, ١٣:٠۵

   

پر مبحث ترین ها