سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اولین همایش ملی بین رشته‌ای انسان جامعه و سلامت در قم برگزار شد

قم - اولین همایش ملی بین رشته‌ای انسان، جامعه و سلامت با سخنرانی معاون آموزش وزارت بهداشت و درمان و مسئولان استانی در قم برگزار شد و این همایش تا سه روز ادامه دارد.
19دی انلاین -

به گزارش خبرنگار مهر، اولین همایش ملی بین رشته‌ای انسان، جامعه و سلامت با حضور استاندار قم، آیت الله غروی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و قم و نماینده ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی ظهر سه‌شنبه در تالار مفید دانشگاه قم برگزار شد.

این همایش با همکاری دانشگاه قم و علوم پزشکی و انجمن پدیده‌شناسی سلامت، برای اولین بار طی سه روز متوالی در دانشگاه قم برگزار می‌شود که امروز آغاز شد.

سخنرانی معاون آموزش وزارت بهداشت، رئیس دانشگاه قم و علوم پزشکی روز اول همایش برگزار شد و جلسه عمومی و ارائه مقالات در بخش دوم صورت گرفت.

داشتن نگاه جامعه به سلامت از اهداف برگزاری همایش

دبیر علمی اولین همایش ملی بین رشته‌ای انسان، جامعه و سلامت در سخنانی در این مراسم با اشاره به اهداف برگزاری این همایش اظهار کرد: داشتن نگاه جامعه به سلامت از جمله هدف ما از برگزاری این همایش است. دین مبین اسلام انسان را دارای ابعاد و ساحات گوناگونی عنوان می‌کند و امروز دنیای مدرن نیز به این نتیجه رسیده است.

نفیسه ساطع ابراز کرد: برای انسان حداقل هفت ساحت برمی شمرند که بعد اقلیمی و فرهنگی فرد نیز جزو آن قرار دارد.

وی بیان کرد: امیدواریم با برگزاری این همایش گفتمان‌های علمی و تبادل نظر در حوزه سلامت و توجه به ساحت‌های انسان صورت گیرد و پیش درآمدی برای ایجاد رشته‌های بین رشته‌ای در وزارت بهداشت و درمان باشد.

ارسال ۱۱۰ مقاله به دبیرخانه همایش

دبیر علمی اولین همایش ملی بین رشته‌ای انسان، جامعه و سلامت افزود: برای این همایش ۱۱۰ مقاله به دبیرخانه ارسال شد که ۲۵ داور آن‌ها را ارزیابی کردند و در روز اختتامیه همایش از صاحبان بر‌ترین مقاله تجلیل می‌شود.

برگزاری ۶ نشست علمی سه گانه در عصر امروز و جلسات عمومی در روز دوم و برگزاری هفت کارگاه در موضوع‌های مختلف در روز سوم از برنامه‌های این همایش است.

اختتامیه نیز عصر چهارشنبه با معرفی مقالات بر‌تر و سخنرانی شخصیت‌های ملی در تالار مفید دانشگاه قم برگزار می‌شود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠٢-١٣٩۵, ١۶:۵٣

   

پر مبحث ترین ها