سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

صحیفه سجادیه دریای بیکران معارف اسلامی است

قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: نباید تصور کنیم که امام سجاد(ع) فقط دعا می‌خوانده‌اند بلکه این دعاها دریایی بیکران از معارف اسلامی است.
19دی انلاین -

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی جعفر سبحانی پیش از ظهر چهارشنبه در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، اظهار داشت: در روزهای ماه شعبان سه ولادت بزرگ داریم یکی ولادت امام حسین(ع)، دیگری امام سجاد(ع) و سومی ولادت حضرت ابوالفضل(ع) است.

وی افزود: نباید تصور کنیم کار امام سجاد(ع) فقط دعاکردن بوده است بلکه صحیفه سجادیه دریایی از معارف است که عقل ما به آن نمی‌رسد.

استاد برجسته حوزه درباره امام حسین(ع) اضافه کرد: باقی ماندن دین اسلام به خاطر قیام امام حسین(ع) بود به همین خاطر تأسیس اسلام را به حضرت محمد و بقای آن را به امام حسین(ع) نسبت می‌دهند.

وی به اهمیت عقل اشاره کرد و گفت: انسان با عقل و عقل با انسان مساوی است و اگر کسی عقلش را به دست هوا و هوس بدهد روی سعادت نخواهد دید.

آیت الله سبحانی اضافه کرد: عقلی از دید اسلام ارزشمند است که مستقل باشد و اسیر هوا و هوس فرد نباشد بنابراین بهترین سرمایه و امتیاز انسان عقل اوست.

این مرجع تقلیدافزود: کسانی که با یک بمب اتم هزاران نفر را به خاک و خون می‌کشند افسار عقلشان را به دست هوا و هوس خود داده‌اند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٢-١٣٩۵, ١٢:٠١

   

پر مبحث ترین ها