سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

احداث آشیانه هوایی در قم پیگیری شود

قم - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمرگفت: مسئولان استانی در قم آشیانه امداد هوایی هلال احمر را پیگیری کنند و به تعهدات خود در ساخت و ساز این آشیانه عمل کنند.
19دی انلاین -

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر چرخ ساز ظهر پنجشنبه در حاشیه دیدار رئیس جمعیت هلال احمر با مراجع تقلید در جمع خبرنگاران بیان کرد: تشکیل تیم‌های واکنش سریع در هفته هلال احمر از ۱۸ الی ۲۴ اردیبهشت ماه آغاز شده تا با تشکیل این تیم‌ها بتوانیم در کمترین زمان ممکن در محل حادثه حضور یابیم.

وی با بیان اینکه میانگین حضور در صحنه حوادث کمتر از ۹ دقیقه است، افزود: بر اساس بعد مسافت و نوع حادثه محاسبه شده است که با تشکیل این تیم‌ها این زمان کاهش خواهد یافت.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به احداث خانه‌های هلال در روستاهای سراسر کشور، افزود: این خانه‌ها با نگاه تحقق هر خانواده یک امدادگر پیش بینی شده است تا در روستا‌ها حضور یابیم و خدمات امداد و نجات را به خوبی به روستاییان ارائه دهیم.

وی بیان کرد: تأسیس خانه‌های هلال در روستا‌ها ضروری است زیرا در زمان حادثه امکان بسته شدن راه‌های ورودی به روستا‌ها و عدم حضور در محل وقوع حادثه وجود دارد.

چرخ ساز گفت: در همه روستاهایی که دارای دهیاری هستند این خانه‌ها با فعالیت مردم روستا احداث می‌شود و سپس در مناطق دوردست با جمعیت کم نیز خانه‌های هلال دایر خواهد شد.

وی عنوان کرد: در سطح کشور ۵۰۰ پایگاه امداد و نجات وجود دارد که در طرح آمایش سرزمین و توسعه پایگاه‌های امداد و نجات پیش بینی شده که در صورتی که بودجه آن از سوی مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد و به موقع تخصیص یابد راه اندازی خواهد شد.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه وظیفه هلال احمر امدادرسانی در سوانح است، افزود: بر اساس حادثه خیزی مناطق مختلف خدمات امداد و نجات توسط این جمعیت ارائه خواهد شد.

وی بیان کرد: مسئولان استانداری و نهادهای مربوطه در قم آشیانه امداد هوایی هلال احمر را پیگیری کنند و به تعهدات خود در ساخت و ساز این آشیانه عمل کنند.

وی گفت: تأمین بالگرد هوایی هلال احمر از سوی این جمعیت تأمین شده و برای استمرار حضور این بالگرد در استان نیز به آشیانه نیاز دارد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٢-١٣٩۵, ١۵:٢٨

   

پر مبحث ترین ها