سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

توسعه مفهوم مهدویت از راهبردهای انتشارات جمکران است

قم - مدیر عامل انتشارات جمکران گفت: توسعه مفهوم مهدویت و قالب‌های عرضه از راهبردهای انتشارات جمکران است.
19دی انلاین -

محمد حسنی در گفتگو با خبرنگار مهر، به راهبردهای انتشارات مسجد مقدس جمکران در نشر کتاب اشاره کرد و گفت: نیازسنجی مخاطب، مزیت‌های نسبی مسجد جمکران، توسعه مفهومی مهدویت و اقتصاد نشر ار جمله راهبردها است.

وی با تأکید بر اینکه در حوزه مخاطب توجه به نیاز و ذائقه توامان مورد توجه است، ادامه داد: در این زمینه نیازهای حقیقی و واقعی مد نظر قرار گرفته و حتی به نیازهایی که ممکن است در خود آگاه افراد درک نشود اما به طور ناخودآگاه و از لحاظ فطری مورد نیاز است نیز پرداخته می‌شود.

مدیر عامل انتشارات جمکران با اشاره به اینکه به لحاظ قالب هنری و مدیریت هنری نیز تحول را مد نظر قرار داده‌ایم، ابراز کرد: توسعه مفهومی در حوزه مفهوم مهدویت و توسعه قالب نیز از جمله موارد مورد توجه است.

وی ضمن توضیح پیرامون گسترش مفهوم مهدویت، بیان کرد: گسترش مفهوم مهدویت به این معنااست که تنها به موارد مشخص در زمینه مهدویت تکیه نشود بلکه به عنوان مثال بررسی تمدن‌های غیر موحدانه و یا برخی از رخدادهایی که در تاریخ رخ می‌دهد مانند انقلاب اسلامی در راستای گسترش مفهوم مهدویت مورد تببین و بررسی قرار گیرد.

حسنی ادامه داد: در این رابطه دشمن شناسی، دوست شناسی، سربازان واقعی، مهدویت در زندگی امروز و سبک زندگی از جمله موادی است که در گسترش مفهوم مهدویت باید مورد توجه قرار گیرد.

مسجد جمکران از برترین مکان‌هایی است که ارتباط مستقیم با مردم دارد

وی با تأکید بر اینکه به جرأت می‌توان گفت که مسجد جمکران از برترین مکان‌هایی است که ارتباط مستقیم با مردم دارد، ابراز داشت: اصلاح فضاهای موجود، جداسازی انتشارات از فضای اداری و پالایش کتاب‌ها از جمله مواردی بود که در انتشارات مورد توجه قرار گرفت و در جذب مخاطب تاثیرگذار بود.

مدیر عامل انتشارات جمکران ادامه داد: طی ۶ ماه اخیر ۴۰ اثر جدید برای چاپ آماده سازی شده که تا نیمه شعبان سال‌جاری ۲۰ عنوان آن به چاپ میرسد.

وی به توسعه قالب‌های مخاطب نیز اشاره و در این بین ضمن تأکید بر توجه به کودک و نوجوان گفت: سن کودک و نوجوانی برای کتابخوان کردن افراد بسیار مهم است که باید بر روی این سن سرمایه گذاری کرد و در این سن است که مفاهیمی که کودک فرا می‌گیرد ماندگاری بیشتری دارد.

حسنی به واحد گل نرگس انتشارات مسجد جمکران اشاره و ابراز داشت: این واحد مختص سن کودک و نوجوانان است که طی ماه‌های اخیر سه رمان خوب در زمینه نوجوانان تألیف شده است.

وی همچنین به جمع آوری بخشی با عنوان میراث مکتوب مهدویت در تشیع اشاره و گفت: ترجمه کتاب‌هایی که در زمینه مهدویت تألیف شده در دستور کار قرار گرفته که بخشی از آن انجام و بخشی دیگر نیز در حال انجام است.

مدیر عامل انتشارات جمکران ادامه داد: انتشار کتاب‌های عمومی در حوزه دین نیز از مواردی است که در انتشارات کتاب جمکران مورد توجه است تا به پرسش‌ها و مسائل عمومی که برای مردم ایجاد می‌شود بخصوص در زمینه شبهات پاسخ داده شود.

 

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠٢-١٣٩۵, ١١:٢١

   

پر مبحث ترین ها