سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کریمی قدوسی فایل صوتی ظریف را پخش نکرد

بروز شده : ۴-١٠-١٣٩۵, ٢٣:١۴    نسخه چاپی    
جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد درمورد سخنان قبلی خود درباره محمد جواد ظریف با حضور خبرنگاران رسانه های مختلف در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نشست خبری برگزار کرد اما فایل صوتی منتسب به وزیر امور خارجه پخش نشد.

 

 جواد کریمی قدوسی از ساعت 12 امروز در راهروی مجلس در بین نمایندگان حضور یافت و از نمایندگان رسانه ها خواست در ساعت 13 به همراه وی به محل کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برای بازبینی فایل صوتی رییس دستگاه دیلپماسی بروند.

خبرنگاران به همراه نماینده اصولگرای مجلس دهم در این کمیسیون حضور یافتند، کریمی قدوسی به خبرنگاران گفت منتظر باشند تا فایل صوتی سخنان ظریف در کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی را برای آنان پخش کنند.

الیاس حضرتی، ناصر موسوی لارگانی و حاجی دلیگانی برای دقایقی در این نشست حضور یافتند.

کریمی قدوسی در این نشست در مورد اظهارات منتسب به ظریف سخن گفت.

این نشست خبری حدود 30 دقیقه ادامه یافت و فایل صوتی منتسب به رییس دستگاه دیپلماسی نیز پخش نشد.

کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی چهارشنبه گذشته -اول دی ماه - با حضور در راهروی مجلس متنی را بین خبرنگاران پخش و ادعا کرد بخشی از سخنان محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در جلسه این کمیسیون است.

این متن شامل چند عبارت کوتاه که مدعی بود جملات ظریف در جلسه این کمیسیون است. 

 

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه چهارشنبه گذشته در واکنش به این اقدام کریمی قدوسی گفت: نقل قول کریمی قدوسی از سخنان وزیر امور خارجه کاملا نادرست، مخدوش و گزینشی است و به منظور بهره برداری های خاص تحریر و تنظیم شده است.

به گزارش ایرنا،وی ضمن رد اظهارات کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس درخصوص سخنان ظریف در جلسه اخیر این کمیسیون اظهار داشت:نامبرده از قضا در آن جلسه حضور نداشته و نقل قول ایشان از سخنان وزیر امور خارجه کاملا نادرست، مخدوش و گزینشی است و به منظور بهر ه برداری های خاص تحریر و تنظیم شده است.

قاسمی تاکید کرد: نقل قول های منتشره وارونه جلوه دادن واقعیات و اظهارات وزیر امور خارجه بوده و این ناراستی در بیان و نقل قول با راستی سخنان وزیر امور خارجه در تضاد کامل قرار دارد.

پس از انتشار برخی اظهارات منتسب به وزیر امور خارجه در خصوص برجام در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی روابط عمومی کریمی قدوسی عضو در اطلاعیه ای اعلام کرد که بنا بر پیشنهاد کریمی قدوسی برای شفاف سازی هرچه بیشتر روز شنبه -چهارم دی ماه - به اتفاق چند تن دیگر از نمایندگان مجلس، اصحاب رسانه و آقای قاسمی سخنگوی وزارت خارجه مجددا فایل صوتی مکالمات در این کمیسیون بازبینی خواهد شد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-١٠-١٣٩۵, ٢٣:١۴

   

پر مبحث ترین ها