سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مردم منتظر اعلام و اعدام مفسدین اقتصادی هستند

امیدواریم این حرکتی که قوه قضاییه در افشای مفاسد اقتصادی آغاز کرده است با قوت بیشتر ادامه یابد و آنان بتوانند تمام اموالی را که عده ای به اجحاف و اختلاس و دزدی از بیت المال کسب کرده‌اند تا دلار آخر پس بگیرند

سخنان اخیر جناب حجت الاسلام محسنی اژه ای معاون اول قوه قضائیه و افشای نقش یکی از عوامل بانک مرکزی در به هم ریختگی بازار ارز که متاسفانه بانک مرکزی مبلغ 159 میلیون و هشتصد هزار دلار و همچنین 51 میلیون یورو به فردی داده است تا این ارزها را در بازار آزاد بفروشد! نمونه بسیار واضحی از خیانت مسئولان بانکی کشور نسبت به بیت المال، مردم، نظام، انقلاب و کشور است و قطعاً از این سری افراد باز هم هستند و یا این مطلب دادستان تهران که اعلام کرد تعداد سکه‌های طلای ثبت نام شده توسط بانک‌ها هفت میلیون و ششصد هزار عدد است و مشخص شد که منبع خرید سکه توسط 30 نفر اول که بالاترین شمار سکه را خریداری کرده‌اند، سپرده‌های خارج شده از 6 بانک دولتی و خصوصی است! بخوبی بیانگر این است که منشأ تمام به هم ریختگی اقتصادی، عوامل بانک مرکزی و دیگر بانک‌ها هستند.

اینجانب از چند سال پیش خطر مؤسسات مالی و اعتباری غیر مجاز را طی مقالاتی تحت عنوان «لزوم مبارزه با مفاسد مؤسسات مالی و اعتباری غیر مجاز » و همچنین «سوء استفاده مؤسسات مالی و اعتباری غیرمجاز از اسماء مقدس» گوشزد کردم و اگر آن روزها که ابتدای شروع فعالیت اینگونه مؤسسات بود، بانک مرکزی با قاطعیت وارد عمل می‌شد و جلوی تکثیر آن‌ها را می‌گرفت و به مردم هم اطلاع رسانی می‌کرد ما شاهد صدمات سنگین آن‌ها به اقتصاد کشور نبودیم، اما بانک مرکزی در طول این مدت عملاً با آن‌ها تبانی می‌کرد و در حقیقت حیات خلوت آن‌ها شده بودند و ناگاه نظام با معضل بزرگی مواجه شد و هزاران میلیارد تومان سرمایه‌های مردم که در سپرده‌های این مؤسسات مالی بود توسط دست اندرکاران آن‌ها به یغما رفت و دولت مجبور شد بخاطر تائید و حمایتی که از این مؤسسات مالی و مجوزهایی که هرچند موقت به آن‌ها داده بودند، بیش از 30 هزار میلیارد تومان به مردم بپردازد!

اما چرا مفسدین این مؤسسات معرفی نمی‌شوند و آبروی آن‌ها در جامعه نمی‌رود! اگر این کار را بکنند و شدت مجازات هم داشته باشند، به مرور محل اختفای پول‌ها و اموالی که در حساب‌های دیگران خوابانده‌اند و املاکی که به نام دیگران ذخیره کرده‌اند معلوم خواهد شد. آن‌ها تا مادامی که احساس امنیت می‌کنند این پول‌ها و اموال را پس نخواهند داد مگر اینکه قرار باشد جانشان را بدهند، آنگاه شاید عده ای برای زنده ماندن صورت دارایی‌ها را عیان کنند، گرچه عده ای آنقدر حرامخوار هستند و مال دوست و مال پرست هستند که شاید تا پای جان هم حاضر به افشای اینگونه اطلاعات نباشند!

اما سؤال در این است که چرا باید مسائل پولی و بانکی اینقدر غیر شفاف باشد و عده‌ای بتواننداینگونه سوء استفاده بکنند؟!

پول توزیع کردن بانک مرکزی توسط عواملی در بازار آزاد هم از آن کارهای بسیار جاهلانه و خائنانه است که دزدهایی مانند بابک زنجانی را پدید می‌آورد!

چرا با مردم شفاف نیستید! قطعاً اگر خیانت عوامل بانک مرکزی و دیگر بانک‌ها در فعالیت‌های پولی و بانکی کشور نبود، این به هم ریختگی اقتصادی پدید نمی‌آمد و پرواضح است هدف غایی آنان به ستوه آوردن مردم و شوراندن آن‌ها علیه نظام است و حال آنکه باید گفت آیا جمهوری اسلامی گناه کرد که به شما مسئولان موقعیت داد، اختیارات داد تا شما هم هرچه می‌توانید به آن‌ها ظلم کنید! آیا شماها به عنوان مفسدین اقتصادی، مفسد فی الارض نیستید؟! چرا در کشور سوریه که در حال جنگ است و مورد تحریم هم هست و منابع نفتی هم ندارد، ارزش پولش ثابت است ولی ما که در جنگ نیستیم و فقط مورد تحریم بوده و سرشار از منابع انرژی هم هستیم، باید روز به روز ارزش پولمان کاسته شود؟!

چند ماه پیش که در اثر کاهش ارزش پول ملی بیش از 40% از دارایی مردم کاسته شد طی مقاله ای تحت عنوان «لزوم جلوگیری از کاهش ارزش پول ملی » متعرض این موضوع شدم که اساساً وظیفه ذاتی دولت و بانک مرکزی حفظ ارزش پول ملی است و برای این کار باید تیم اقتصادی دولت عوض شوند و این‌ها عدم کفایت خود را بارها به اثبات رسانده‌اند، ولی متاسفانه دولت هیچ اقدامی در جهت تعویض مسئولان اقتصادی نکرد و حتی همین رئیس بانک مرکزی را هم که عوض کردند، گفتند زمان مسئولیتش به پایان رسیده بود و فرد جدیدی گذاشتند و برای همین از او تشکر و قدردانی هم کردند که آفرین! خیلی خوب توانستی اینچنین اقتصاد کشور را به خاک سیاه بنشانی! این‌ها مستحق محاکمه و مجازات هستند! چه جای تشکر!

البته اقدامات اخیر قوه قضاییه در عمل به توصیه‌های رهبری معظم انقلاب در جدیت مبارزه با مفاسد اقتصادی موجب امیدواری شده است ولیکن قطعاً ابتدای راه است و خواست عموم مردم مبارزه جدی و بی امان با مفسدین اقتصادی و مخصوصاً دانه درشت‌هاست و طبق بیان مراجع عظام تقلید این‌ها مفسد فی الارض هستند و هیچ راهی جز اعدام آن‌ها نیست و انشاءالله اگر روزی شاهد اعدام تعداد قابل توجهی از این مفسدین باشیم قطعاً امیدواری مردم به نظام و انقلاب بیشتر خواهد شد و هم اکنون نیاز مبرم انقلاب به چند اعدام درست و حسابی است تا همه درس بگیرند و بدانند فساد اقتصادی یعنی از دست دادن جان، چرا در چین هیچ مسئولی رشوه نمی‌گیرد چون مساوی با اعدام است! اما متاًسفانه در اینجا از بس غمض عین شده است، عده ای آنچنان پررو شده‌اند که هزار هزار میلیارد می‌دزدند!

امیدواریم این حرکتی که قوه قضاییه در افشای مفاسد اقتصادی آغاز کرده است با قوت بیشتر ادامه یابد و آنان بتوانند تمام اموالی را که عده ای به اجحاف و اختلاس و دزدی از بیت المال کسب کرده‌اند تا دلار آخر پس بگیرند و دولت محترم نیز بیش از این فرصت‌های خود را نسوزاند و برای واگذاری سمت‌ها و مسئولیت‌ها دنبال افراد شایسته و صالح بروند و الا باز هم شاهد به هم ریختگی بیشتر اقتصاد کشور خواهیم بود و پایانه صبر مردم نیز حدودی دارد و امت حزب الله و وفاداران خون شهداء هم کم نیستند و اگر قرار باشد روزی به صحنه بیایند طومار همه در هم پیچیده می‌شود و آن‌ها بدانند نظامی که در مقابل قدرتمندان جهان ایستاده است و حریف می‌طلبد، به راحتی قادر به جمع کردن این تفاله‌هایی که مسبب این اوضاع شدند، هست و لیکن تاکنون به رأی مردم احترام گذاشته‌اند و نمی‌خواهند بی حرمتی به رأی مردم شود!

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠۵-١٣٩٧, ١٣:٠۵

   

پر مبحث ترین ها