سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آخرین اخبار از وضعیت منطقه زلزله زده زهان

31 تن کشته و زخمی شدند/ 15 روستا تخریب شد

به دنبال زمین لرزه 5.5 ریشتری که شب گذشته منطقه زهان در استان خراسان جنوبی را لرزاند، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی از کشته و زخمی شدن 31 تن در زلزله شب گذشته زهان خبر داد.

محمدعلی آخوندی در گفتگو با مهر، اظهارداشت: طبق آخرین آمار تایید شده از وضعیت زلزله زدگان شش تن کشته 16 زخمی بیمارستانی و 9 تن زخمی سرپایی در زلزله شب گذشته اعلام شده است. 5 تن از کشته شدگان از یک خانواده هستند.

وی اضافه کرد: زمین لرزه ها تا نیمه شب گذشته ادامه داشته و 20 پس لرزه ثبت شده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی طبق بررسی انجام شده این زمین لرزه مفقودی نیز نداشته و اسکان اضطراری انجام شده و مایحتاج ضروری و وسایل گرمایشی به زلزله زدگان داده شده است و آواربرداری با حضور مسئولین کشوری امروز انجام می شود.

وی از ارسال تجهیزات مورد نیاز مانند آمبولانس، اتوبوس، لودر، بیل میکانیکی و بولدوزر به منطقه خبر داد و گفت: پانصد چادر بین زلزله زدگان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه بیست روستای زیرکوه و قاین از ده تا شصت درصد خسارت دیده اند اظهار داشت: راه ارتباطی افین-زهان بسته شده است.

15 روستا تخریب شد
همچنیبن رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر ایران که در محل زلزله حضور داشت از برپایی 1000 تخته چادر برای زلزله‌زدگان خبر داد.

محمود مظفر با تشریح خدمات ارایه شده‌ این سازمان برای مردم زلزله‌زده‌ منطقه زهان در شهرستان قائن خراسان‌جنوبی که شب پیش (چهارشنبه) با زلزله‌ای به قدرت 5.5 ریشتر در اعماق درونی زمین لرزیده بود، گفت: امدادرسانی همچنان در مناطق زلزله‌زده ادامه دارد و تیم‌های آنست (سگ‌های جست‌وجوگر) شب گذشته از استان‌های خراسان‌رضوی و کرمان به این منطقه اعزام شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر کشور گفت: عمق این زلزله در دو کیلومتر سطح زمین بوده که بر شدت آن افزوده تا حدی که 15 روستا بین 20 تا 80 درصد تخریب شده است.

اوضاع در مناطق زلزله‌زده آرام و تحت کنترل کامل پلیس است
سرهنگ واعظی فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی از اعزام پلیس به مناطق زلزله‌زده خبر داد و گفت: اوضاع در این مناطق آرام و تحت کنترل کامل پلیس است و نیروهای امدادی در حال خدمات‌رسانی به زلزله‌زدگان هستند.

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی افزود: پلیس استان آمادگی دارد در صورت نیاز اکیپ‌ها امدادی دیگری را نیز برای کمک به مناطق زلزه‌زده اعزام کند.

پایان عملیات جستجو و نجات
پس از گذشت 13 ساعت از وقوع زلزله در خراسان جنوبی هلال احمر کشور پایان عملیات جستجو و نجات را اعلام کرد.

ابوالحسن فقیه با اعلام پایان عملیات جستجو و نجات پس از 6 ساعت در مناطق زلزله زده گفت: پس از اعلام زمین لرزه نیروهای امدادی هلال احمر برای ارزیابی و ارائه کمکهای اولیه خود را به محل حادثه رساندند. همچنین در این عملیات 73 نیروی امدادی در قالب 10 تیم تخصصی امداد و نجات از استان سیستان و بلوچستان و تیمهایی از خراسان رضوی و کرمان به مناطق اعزام شده و اقدام به جستجو و نجات، ایجاد اسکان اضطراری، معاینه مجروحان و پوشش امدادی کردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠٩-١٣٩١, ١٣:٠٨

   

پر مبحث ترین ها