سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

خدمت احمدی نژاد به آیت الله هاشمی

بخش تعاملی الف - محمد ابراهیم خسروانی

هنوزفراموش نکرده ایم دور دوم انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ را که آقایان هاشمی رفسنجانی و احمدی نژاد در دور دوم به مصاف یکدیگر رفتند. اولی یک چهره شناخته شده نه تنها در ایران بلکه در جهان و دومی چهره ای کمتر شناخته شده در حتی در ایران بود.

مردم آن روز که از دولت های هاشمی و خاتمی سرخورده بودند از ترس اینکه مبادا فردای انتخابات آقای هاشمی رفسنجانی پیروز میدان باشد و دوباره سکان ریاست جمهوری را بدست گیرد فوج فوج به آقای احمدی نژاد رای دادند.

احمدی نژادی که گفتمانش عدالت بود،توزیع مساوی درآمدها بود،رسیدگی به اقشار ضعیف جامعه و چند برابر کردن درآمد خانواده ها بود،و آوردن نفت بر سر سفره های مردم بود.باری این شد که آقای احمدی نژادی که اکثر تحلیل گران سیاسی شانس چندانی برای او در این عرصه قائل نبودند نهمین دولت را در جمهوری اسلامی ایران تشکیل داد.و در این ۸ سال ریاست جمهوری هر موقع توانست بر دولت های پیش از خود تاخت و همه مشکلات کشور را ناشی از سوء مدیریت دو ریس جمهور پیش از خود یعنی آقاین هاشمی و خاتمی می دانست و برای مشروع دادن کارهای خود از امام زمان گرفته تا دختر انرژی هسته ای ساز داخل آشپزخانه مایه گذاشت که این نیز خود مجالی دیگر را می طلبد.

و اما پس از ۸ سال دوران ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد به مدد مدیریت ایشان همان مردمی که آقای هاشمی و گفتمان او را در ۸ سال پیش ترد کرده بودند فوج فوج از آقای هاشمی تقاضا و خواهش و تمنا که حضرت آقا در این شرایط فقط شمایید که می توانید راهگشا باشید و گره از این کلاف سر در گم اقتصاد و سیاست ایران بگشایید.شمایید که مرد دوران بحران هستید و بیایید مملک را نجات دهید.آقای هاشمی که ۸ سال پیش در پیکار با آقای احمدی نژاد بازنده میدان بود حال شد نجات دهنده کشور و ملت.

به راستی چه کسی می توانست اینچنین وجهه آقای هاشمی را از نو به او بازگرداند؟ آری مردم که خیری از شعارهای آقای احمدی نژاد ندیده بودند و نه تنها وضعشان بهتر نشده بود بلکه بدتر از دوران گذشته هم شده بود آقای هاشمی را ناجی خود دیدند و اگر رد صلاحیت ایشان در شورای نگهبان نبود مطمئنا ایشان با رای بالای دوباره رئیس جمهور ایران بودند.و حتی با وجود رد صلاحیت ایشان مردم به کاندیدایی رای دادند که مورد نظر آقای هاشمی و طیف او بود.

آقای احمدی نژاد در دوران خود هر کاری را که نتوانست انجام دهد و یا و نتوانست موفق باشد حداقل در باز گردان وجهه به آقای هاشمی موفق بود چیزی که نه به دنبالش بود و نه خواهانش.آری عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد....
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠۴-١٣٩٢, ١٣:٣۵

   

پر مبحث ترین ها