سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

از فردا گرمترین روزهای سال آغاز می شود/ اهواز بالای 50درجه

در دو روز آینده آسمان استانهای قم، سمنان، اصفهان، یزد و مرکزی به دلیل وزش باد در دشت کویر شاهد گردوغبار خواهد بود.
از فردا تا پایان هفته احتمالا گرم‌ترین روزهای تابستان سال ۹۲ خواهد بود .

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به روند افزایشی دمای هوا در کل کشور گفت :روند افزایش دما تا روز جمعه در تمام مناطق کشور ادامه دارد که بر این اساس پیش‌بینی می‌کنیم دمای تهران تا روز جمعه به 41 درجه سانتیگراد بالای صفر برسد که به تناسب دمای هوا در سایر استان‌ها نیز افزایش یافته و پیش بینی می‌کنیم دمای اهواز از مرز 50 درجه بگذرد.مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت بدین ترتیب ایرانی‌ها گرمترین هفته امسال را تجربه خواهند کرد.امیدوار شهری با بیان اینکه از فردا گرم‌ترین روزهای تابستان سال جاری آغاز می‌شود افزود: درهفته آتی نیز شاهد روند رو به رشد دمای هوا در مناطق مختلف کشور از جمله پایتخت خواهیم بود.

وی گفت: در نیمه اول هفته آینده دمای هوا روند کاهشی خواهد یافت اما در اواسط و پایان هفته آتی دمای هوا افزایش می‌یابد به طوری که پیش‌بینی می‌شود دمای هوای تهران در پایان هفته آینده نیز به حدود 41 درجه سانتی‌گراد برسد.

وی ادامه داد: دمای هوای تهران روز گذشته 32 درجه سانتی‌گراد بود که امروز به 34 درجه سانتی‌گراد افزایش یافته است.

گرد و غبار فعلی تهران گرد و غبار محلی بوده و با توجه به افزایش دما در تهران و استقرار جوی آرام در پایتخت پیش بینی می‌کنیم غلظت این آلاینده تا پایان هفته افزایش داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه نقشه‌های پیش‌یابی نشان می‌دهد جو اکثر مناطق کشور تا پایان هفته آرام است گفت: در عین حال طی دو روز آینده شرق کشور شاهد وزش باد و گردوخاک خواهد بود ادامه داد: در دو روز آینده آسمان مناطق جنوب غربی و غرب کشور از جمله استانهای ایلام، خوزستان و بوشهر غبارآلود می‌شود.

وی گفت: همچنین در دو روز آینده آسمان استانهای قم، سمنان، اصفهان، یزد و مرکزی به دلیل وزش باد در دشت کویر شاهد گردوغبار خواهد بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠۴-١٣٩٢, ٠٩:٢١

   

پر مبحث ترین ها