سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حکیمی/ مخالف: عمده افراد معرفی شده از اصحاب فتنه هستند

حکیمی با اشاره به آنچه که استفاده استیجاری از ستاد اصولگرایان نامید ادامه داد: شما فضا را برای اصحاب فتنه و اصحاب شمسه باز کردید، اما فرزندان امام هوشیار و بیدار هستند و اجازه نمی‌دهند دشمنان از طریق عوامل فتنه، بار دیگر حاکم شوند.

یک نماینده مخالف کلیات کابینه از آنچه که بسته شدن در ستادها به روی اصولگرایان خواند، انتقاد کرد و گفت: متاسفانه افرادی انتخاب شده‌اند که هیچ کجا در قبل از انتخابات همراه ستادها نبوده‌اند و از تئوریسین‌های فتنه 88 بوده‌اند.

به گزارش ایسنا، عطااله حکیمی نماینده مخالف کلیات کابینه دولت یازدهم با اشاره به اینکه به عنوان دبیرکل حزب وفاق ملی تنها حزب اصولگرای حامی آقای روحانی پیش از انتخابات بوده است، گفت: ما قبل از انتخابات تلاش‌های زیادی کردیم تا به آقای روحانی کمک کنیم اما از اردیبهشت‌ماه اصحاب فتنه به ستادهای آقای روحانی آمدند و ما گفتیم که نمی‌توانیم با این افراد کار کنیم.

وی با تبریک انتخابات ریاست جمهوری به عنوان حماسه سیاسی خطاب به روحانی گفت: مردم به دکتر و سرهنگ بودن شما رای نداده‌اند بلکه اجتهاد و روحانی بودن شما باعث شد که رای بیاورید اما بعد از انتخابات در ستادهای شما به روی اصولگرایان بسته شد و افرادی به ستاد شما آمدند که هیچ‌کجا همراه شما نبوده‌اند و از تئوریسین‌های فتنه 88 بوده‌اند.

نماینده مخالف کلیات در ادامه با اشاره به شائبه‌هایی مبنی بر رد صلاحیت روحانی توسط شورای نگهبان گفت: زمانی که طرح عدم صلاحیت شما مطرح شد، شما مدام مساله را از طرف اصولگرایان پیگیری می‌کردید و به درخواست اصولگرایان بود که با تخفیف صلاحیت شما تایید شد و تمام شدن انتخابات در یک مرحله را هم مدیون رهبری و اصولگرایان هستید.

حکیمی با اشاره به آنچه که استفاده استیجاری از ستاد اصولگرایان نامید ادامه داد: شما فضا را برای اصحاب فتنه و اصحاب شمسه باز کردید، اما فرزندان امام هوشیار و بیدار هستند و اجازه نمی‌دهند دشمنان از طریق عوامل فتنه، بار دیگر حاکم شوند.

این نماینده مخالف کلیات ادامه داد: مردم باید به ما حق بدهند که نگران باشیم؛ در جلسه‌ای که قبل از انتخابات در هتلی در شهر اصفهان برگزار شد که آقای "نعمت‌زاده" و "بانک" آن را اداره می‌کردند، یکی از اصحاب فتنه گفت که شما زمانی که آقای کروبی رییس مجلس و آقای خاتمی رییس جمهور بود، در سمت رییس شورای عالی امنیت ملی هیچ کاری نتوانستید بکنید، مشکل رهبری است؛ البته یکی از فرزندان امام آن جلسه را برهم زد، اما ستاد اصولگرایان انتظارات شخصی از کسی ندارد، بلکه انتظارات ملی دارد و به کسانی که از منابع امام و رهبری استفاده کرده‌اند، اجازه هتک حرمت نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه اکثریت کابینه روحانی از اصحاب فتنه و تحصیلکرده غرب هستند، گفت: ترکیب کابینه از اصلاح‌طلبان و حزب اعتدال و توسعه است، تعداد بی‌شماری از اعضای فتنه هم هستند که در سمت‌های معاون و مشاور کار خواهند کرد، در این میان آقای ظریف یک استثناست که صددرصد غربی فکر می‌کند و در آمریکا تحصیل کرده است و اجازه دهید بگویم که پایان‌نامه فوق‌لیسانس و دکترای خود را با چه کسی گذرانده است.

حکیمی در ادامه روحانی را مخاطب قرار داد و گفت: چه خبر است؟ چه فکر کرده‌اید؟ روحانی قبل از انتخابات با روحانی بعد از انتخابات فرق دارد، باید امروز توضیح دهید که دنبال احیای فتنه هستید، آیا پیام امام راحل را فراموش کرده‌اید و می‌خواهید وعده‌های خود را فراموش کرده و ارزش‌های خود را به خارجی‌ها بفروشید.

این نماینده مخالف کلیات کابینه اظهار کرد: امیدواریم که با هماهنگی بزرگان نظام، افراد کابینه خود را تغییر داده و در مسیر درست قرار بگیرد، توجه داشته باشید که شما برای چهار سال انتخاب شده‌اید و این چهار سال تمام خواهد شد اما این نظام برای شهدا و خادم رهبری است.

حکیمی در بخش دیگری از اظهارات خود، با بیان اینکه عمر مفید اعضای معرفی شده 62 سال است، گفت: با این وضعیت تحریم‌ها اگر برای یکی از اعضای تیم شما اتفاقی بیفتد، چه خواهید کرد؟ در حالی که شما مساله استفاده از نخبگان را مطرح کرده بودید، اکثریت افرادی که معرفی کرده بودید، تحصیلکرده غرب هستند، در مورد شعار قانونمداری هم معاون شما نقض قانون کرده است.

وی با اشاره به برگزاری مراسم تحلیف گفت: مراسم تحلیف رییس جمهور یک مراسم رسمی است، میهمانان شما عزیز هستند اما بهتر نبود از خانواده شهدا دعوت می‌کردید؟ بهتر نبود از خانواده شهدای هسته‌یی دعوت می‌کردید؟

حکیمی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به جلسه‌ای در حضور آقای هاشمی گفت: در این جلسه آقای هاشمی شورای نگهبان را دستگاه امضای رهبری خواندند که ما به اعتراض جلسه را ترک کردیم،البته ما احترام آقای هاشمی را تا زمانی که برای رهبری محترم هستند، حفظ خواهیم کرد، اما در رقابت‌های انتخاباتی همراه شما بوده‌ایم و تا زمانی که در مسیر انقلاب حرکت می‌کنید، باز هم از شما دفاع خواهیم کرد.

این نماینده مخالف کلیات کابینه دولت یازدهم با بیان اینکه کابینه معرفی شده امنیتی است، گفت: شما به دنبال احیای توسعه سیاسی هستید که کشور از آن راحت شده بود، بهتر نبود از جوانان جویای نام و با تحصیلات عالیه در کابینه استفاده می‌کردید.

حکیمی در ادامه با اشاره به اظهارات آقای روحانی در ابتدای جلسه امروز گفت: در همان زمانی که شما از سیاست خارجی حرف می‌زنید، وزیر خارجه معرفی شده توسط شما در مجلس خواب بوده است و آقای نعمت‌زاده که شما از او به عنوان پدر صنعت یاد کرده‌اید، در واقع پدربزرگ صنعت است.

حکیمی در پایان ابراز امیدواری کرد: وزرایی که از مجلس رای می‌گیرند، در مسیر انقلاب حرکت کنند و آنها که رای نمی‌آورند در بخش خصوصی به فعالیت بپردازند نه اینکه در پست‌های کلیدی دیگر منصوب شوند تا به تنش‌ها دامن زده شود.

وی همچنین اظهار کرد: لازم می‌دانم از همه کسانی که در ستادهای مردمی آقای روحانی فعالیت کرده‌اند تشکر کنم البته ما در این زمینه نامه‌ای به رییس جمهور داده‌ایم تا حق‌الناس ستادهای مردمی رعایت شود، مجلس اصولگرا از هرگونه اقدام در راستای منیت رهبری استقبال می‌کند.

قابل ذکر است، حکیمی رییس ستاد مردمی روحانی بوده که پس از انتخابات، با برگزاری جلسات متعدد با چهره های خاص، خود را از اعضای اصلی دولت آینده معرفی می کرد و به این افراد پیشنهاد پست می داد، اما دفتر روحانی ، طی بیانیه ای «ستاد مردمی» و دیگر ستادها را منحل اعلام کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠۵-١٣٩٢, ٠٧:۵٨

   

پر مبحث ترین ها