سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رويترز: سایت کروبی به دلیل تحریم های آمریکا علیه ایران، بسته شد

خدمات و سرویس ها به دامنه هایی که در ایران است محدود شده و شرکت میزبان وب سایت مهدی کروبی مجبور شده است که ارائه سرویس و میزبانی سایت را متوقف کند.
شرکت آمریکایی میزبان سایت حجت الاسلام کروبی، سرویس دهی به این سایت را متوقف کرد.

به گزارش انتخاب، گرداننده سایت کروبی می گوید خدمات و سرویس ها به دامنه هایی که در ایران است محدود شده و شرکت میزبان وب سایت مهدی کروبی مجبور شده است که ارائه سرویس و میزبانی سایت را متوقف کند.

وی به رویترز گفته که ماه گذشته از طرف شرکت «جاست هاست» ارائه دهنده میزانی وب، ایمیلی دریافت کرده، مبنی بر اینکه این شرکت دیگر نمی تواند به سایت شخصی کروبی با آدرس www.karroubi.ir ارائه سرویس دهد.

علت این اقدام در نامه شرکت یاد شده که رویترز می گوید آن را مشاهده کرده است، تحریم های اداره کنترل دارایی های خارجی وابسته به وزارت خزانه داری آمریکا علیه ایران عنوان شده است.

در این نامه آمده که سایت هایی با دامنه‌های کشوری ایران (‎.ir) به همراه کشورهای سوریه، کره شمالی و کوبا دیگر مجاز به دریافت سرویس میزبانی سایت از شرکت های آمریکایی نیستند.

یک مقام وزارت خزانه داری آمریکا در گفت وگو با رویترز از ارائه توضیحات در مورد خاص وبسایت مهدی کروبی خودداری کرده، اما گفته که مجوز عمومی اجازه سرویس دهی شرکت های آمریکایی برای ایرانی ها جهت ارتباطات شخصی را می دهد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠۶-١٣٩٢, ١١:۴۶

   

پر مبحث ترین ها