سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پیکر مرحوم عسگراولادی در کنار شهدای هفتم تیر آرام گرفت

تشییع کنندگان پیکر زنده یاد عسگراولادی با سر دادن شعارهایی مانند "بهشتی بهشتی مهمان برات آمده"، "رجایی رجایی مهمان برات آمده" و "باهنر باهنر مهمان برات آمده" پیکر او را در کنار شهدای هفتم تیر به خاک سپردند.
پیکر مرحوم حبیب الله عسگراولای در محل یادمان شهدای هفتم تیر در کنار شهیدان بهشتی، رجایی و باهنر و در میان ماتم عزاداران حسینی به خاک سپرده شد.

به گزارش خبرنگار مهر مراسم خاکسپاری پیکر مرحوم حاج حبیب الله عسگراولادی از یاران متعهد امام و رهبری پیش ازظهر امروز در محل یادمان شهدای هفتم تیر (قطعه 72 تن) برگزار شد.

در این مراسم که علاوه بر نزدیکان و اعضای خانواده مرحوم عسگراولادی، چهره های اعضای حزب موتلفه اسلامی و همچنین برخی فعالان عرصه های سیاسی و رسانه ای در آن حضور داشتند، پیکر زنده یاد عسگراولادی در میان ماتم عزاداران حسینی به خاک سپرده شد.

تشییع کنندگان پیکر زنده یاد عسگراولادی با سر دادن شعارهایی مانند "بهشتی بهشتی مهمان برات آمده"، "رجایی رجایی مهمان برات آمده" و "باهنر باهنر مهمان برات آمده" پیکر او را در کنار شهدای هفتم تیر به خاک سپردند.

در این مراسم که همزمان بود با ایام محرم، دعای زیارت عاشورا قرائت شد و با توجه به جمعیت انبوهی که در سالن سرپوشیده محل یادمان شهدای هفتم تیر برای خاکسپاری مرحوم عسگراولادی آمده بودند، این مراسم با کمی اختلال مواجه شد اما پس از دقایقی با بازگشت آرامش به فضا، مراسم روال طبیعی خود را از سر گرفت و پیکر مرحوم عسگراولادی پس از انجام مراسم مذهبی متعارف به خاک سپرده شد.

حجت الاسلام والمسلمین حائری شیرازی در سخنانی از زنده یاد عسگراولادی به عنوان فردی معتقد به خدا و دین یاد کرد و گفت: آقای عسگراولادی قبل از اینکه وارد عرصه سیاست شود، معتقد به خدا و دین بود و هر وقت می خواست در میدان سیاست حرفی بزند یا اقدامی بکند، قبل از هر چیز خدا را در نظر داشت.

وی افزود: او در حین عمل سیاسی هم خدا را در نظر داشت و بعد از آن هم به او توسل می جست. مرحوم عسگراولادی همواره حدود الهی را رعایت می کرد.

حجت الاسلام حائری شیرازی همچنین به فعالان عرصه سیاست توصیه کرد، پیش از دخالت در امور سیاسی، به حفظ حدود الهی بیاندیشند .

اسدالله عسگراولادی برادر مرحوم عسگراولادی، اسدالله بادامچیان، محمد کاظم انبارلویی، محسن کوهکن، احمد کریمی اصفهانی، اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی و اعضای شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری در مراسم خاکسپاری زنده یاد حبیب الله عسگراولادی حضور داشتند.

صبح امروز آیت الله مهدی کنی بر پیکر این مبارز نهضت اسلامی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نماز خواند و مراسم تشییع مرحوم حبیب الله عسگراولادی دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری با حضور سران سه قوه، مسئولان کشوری و جمعی از مردم در مدرسه عالی شهید مطهری و میدان بهارستان و خیابانهای اطراف برگزار شد.

در مراسم تشییع علاوه بر سران سه قوه آیت الله جنتی، آیت الله گلپایگانی مسئول دفتر مقام معظم رهبری، مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان، غلامعلی حداد عادل، ناطق نوری، آیت الله ری شهری، آیت الله امامی کاشانی، سید حسن خمینی، بیژن زنگنه، غلامرضا مصباحی مقدم،احمد توکلی، علیرضا زاکانی، مرتضی حاجی، محمد نبی حبیبی، عبدالله جاسبی، محسن رفیق دوست، محمد رضا باهنر، علی اکبر صالحی، اکبر ترکان، محمدرضا رحیمی معاون اول دولت دهم، محسن رضایی و جمعی از نمایندگان مجلس حضور داشتند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠٨-١٣٩٢, ١٢:۴٨

   

پر مبحث ترین ها