سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مردم محترم لطفا خودتان را نکشید و از ساختمان پرت نکنید

بروز شده : ١-١١-١٣٩٢, ٢٠:٢٩    نسخه چاپی    
به نظر می رسد این مسئول محترم شهرداری تهران اوج بلوغ و کفایت و مدبری را در ماستمالیزاسیون این حادثه به خرج داده و ما پیشنهاد می کنیم آقای قالیباف ضمن ارتقای درجه ایشان برای بهره گیری از خدمات بی شائبه این معزز وی را برای دوره بعدی به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی خود منصوب بفرمایند
گاه شنیدن برخی الفاظ و سخنان نه تنها مو بر تن سیخ می کند که عنقریب است آدمی شاخی درآورده و دچار اختلال مشاعر شود.
یکبار دیگر یک مسئول نازنین درست به همین سبک و سیاق به اظهار فضل و کمالات پرداخته و سخنانی بر زبان رانده که ما هر چه مرور کردیم نتوانستیم توجیه منطقی برای آن پیدا کنیم.
خبر تلخ و ناگوار سقوط دو کارگر زن از طبقه پنجم ساختمانی که در آتش می سوخت و متلاشی شدن بدن آنان موجی از ناراحتی را در جامعه رقم زد. نکته ناراحت کننده و مسبب اصلی این واقعه عدم عمل کردن نردبان آتشنشانی بود که در لحظه حادثه دچار نقص فنی شده و از آنجا که به بالای ساختمان نرسید این دو شهروند خود را برای در امان ماندن از آتش به پائین پرتاب کرده و جان به جان آفرین تسلیم کرده اند.
حال در حالیکه آتشنشانی و شهرداری تهران باید سریع و عاجل از خانواده این افراد و مردم عذرخواهی کرده و مسببین این قصور و اهمال را به میز محکامه کشانده و هر آنکه در این وضعیت مشکل ساز شده را مورد مواخذه قرار می دادند در اقدامی بس عجیب و مضحک، معاون خدمات شهری شهرداری تهران در سخنانی عجیب ضمن توجیه این عملکرد سراسر ناموجه به نحوی سخن گفته که گویی این دو شهروند مقصر ماجرا هستند.

جناب آقای مجتبی عبدالهی ضمن آنکه عدم پاسخگویی مسئولین آتشنشانی طی سه روز گذشته به اصحاب رسانه و خبرنگاران را توجیه کرده و سعی در رفع و رجوع آن دارند در سخنان مضحک خود می گویند :« تنها دلیل سقوط این دو خانم، ترس بیش از حد آنها بوده، زیرا چنین استنباط کرده اند که آتش به این اتاق هم سرایت می کند یا آتش نشانی نمی تواند اینها را نجات بدهد. در حالی که اگر افراد حاضر در اتاق این دو خانم را تسکین می دادند یا این دو خانم هول نمی شدند، مانند 5 نفر دیگر توسط آتش نشانی نجات می یافتند.

ایشان در ادامه هم می افزایند: «طبق گزارش ها و بررسی های ما، خانم دوم حدود 20 ثانیه قبل از اینکه نردبان دوم عملیاتی شود، خود را به پایین پرتاب کرده است.» او همچنین بر درست عمل کردن نردبان در عملیات های قبلی و همچنین چک شدن آن و روزآمد بودن و مجهز بودن این تکنولوژی در آتشنشانی می گوید.

این مدیر محترم همچنین به خدمات آتشنشانی در طول سال های گذشته اشاره کرده و با اشاره به افتخارات رقم خورده خواستار توجه به این نکات شده و تاکید می کند که : «خواهش می کنم از این زاویه به موضوع نگاه کنید که آیا خطای انسانی یا اهمال کاری در عملیات نجات صورت گرفته است. نقص فنی و ایراد ماشین آلات در یک میلیونیوم حوادث ممکن است رخ بدهد.»

این چهره خدوم در نهایت هم می فرمایند: خواست خدا و مشیت الهی این بوده که این دو خانم جان خود را از دست بدهند.!!!
این جمله شاه بیت سخنان آن مدیر لایق و مجموعه معظم شهرداری تهران است. اشکالی هم ندارد خواست خدا بوده که جان این دو شهروند را در این لحظه بگیرد. اتفاق خاصی رخ نداده تنها دو زن بدن هایشان بواسطه عدم انجام وظیفه آتشنشانان محترم که ناشی از نقص فنی نردبان بوده، تکه و پاره شده است.
خوب بالاخره وقتی هواپیما سقوط می کند مقصر خلبان نگون بخت است، وقتی اتوبوس آتش می گیردئ و می ترکد مقصر راننده بدبخت و دست از دنیا کوتاه است. چه اشکالی دارد که اکنون این دو مقتوله درز این زمینه مقصر قلمداد شوند.؟!

پرونده به همین راحتی تمام شده و خلاص! بالاخره باید خدمات شهرداری محترم و آتش نشانان در فواصل گذشته زیر سئوال نرفته و با توجه با آن زحمات چشم بر این اهمال و خطا بست. نردبان که نمی فهمد یکهو دلش نخواسته باز شود و مسئول فنی هم در این میانه مقصر نیست بالاخره پیش می آید.
البته ما نمی دانیم چرا فقط اینچنین مواردی در کشور ما جامه عمل می پوشد و به ناگهان زمین و زمان و همه چیز دست به دست هم می دهد تا چند نفر زنده زنده بسوزند یا خودشان را از چند ده متر ساختمان به بیرون پرتاب کنند.

البته یک مقصر دیگر هم غیر از دو مقتوله در این پرونده قدر السهمی دارند، موتور سوار پیکی که موتور خود را در کنار پیاده رو پارک کرده بود و آتش نشانان عزیز و نازنین نتوانسته اند تشک را روی پیاده رو سوار کنند. اصلا این نکته مطرح نبوده که خدای ناکرده تاخیری در کار بوده یا افراد نمی توانسته اند تشک را در خیابان عریض جمهوری پهن کرده و بخشی از آن را در پیاده رو قرار دهند

به نظر می رسد این مسئول محترم شهرداری تهران اوج بلوغ و کفایت و مدبری را در ماستمالیزاسیون این حادثه به خرج داده و ما پیشنهاد می کنیم آقای قالیباف ضمن ارتقای درجه ایشان برای بهره گیری از خدمات بی شائبه این معزز وی را برای دوره بعدی به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی خود منصوب بفرمایند که وی عجیب فرد توانمد و شایسته ای است و جا دارد به سمت معاون اولی رئیس جمهوری آینده نیز نایل شوند تا ما شاهد یک پدیده شگفت انگیز فراتر از استاد رحیمی در این عرصه باشیم. من الله التوفیق

منبع: خرداد نیوز
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١١-١٣٩٢, ٢٠:٢٩

   

پر مبحث ترین ها