سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ضرب الاجل دولت برای تهیه لیست عزل و نصب‌ها

بروز شده : ٧-١١-١٣٩٢, ١١:۴٣    نسخه چاپی    
رسانه ها حساسیت خاصی نسبت به تغییرات در دولت نشان داده و با بیان ارقام مربوط به این تغییرات، تاکید می کنند که دولت یازدهم اقدام به حذف و تغییر بخش قابل توجهی از مدیران و مسئولان مهم و ارشد دستگاههای پایتخت نشین و استانها کرده است به گونه ای که آماری مبنی بر تغییر 2500 مدیر، روز گذشته در رسانه ها منتشر شد.
به گزارش صبحانه، یکی از موضوعاتی که در ابتدای فعالیت هر کدام از دولتها، مورد توجه رسانه ها و اهالی سیاست قرار می گیرد، میزان تغییراتی است که در مدیران ارشد و بدنه دستگاههای اجرایی اتفاق می افتد.
این موضوع در دولت یازدهم مورد رصد دو چندان رسانه ها و تحلیلگران سیاسی قرار گرفته است چراکه شعار حجت الاسلام روحانی، تاکید بر واژه پر معنای اعتدال بوده و در اولین کنفرانس خبری خود نیز در پاسخ به سوالی درباره امکان قلع و قمع مخالفان خود در بدنه اجرایی نیز گفت که "من با کلید آمده ام نه داس"

بر این اساس، رسانه ها حساسیت خاصی نسبت به تغییرات در دولت نشان داده و با بیان ارقام مربوط به این تغییرات، تاکید می کنند که دولت یازدهم اقدام به حذف و تغییر بخش قابل توجهی از مدیران و مسئولان مهم و ارشد دستگاههای پایتخت نشین و استانها کرده است به گونه ای که آماری مبنی بر تغییر 2500 مدیر، روز گذشته در رسانه ها منتشر شد.
بررسی های صبحانه نشان می دهد دولت نیز با اطلاع از اهمیت رصد دقیق و تهیه آمارهای مربوطه، اقدام به صدور بخشنامه ای مهم برای جمع آوری اطلاعات مربوط به تغییر مدیران اجرایی کرده است.

بر اساس بخشنامه شماره "16034/92/200" معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس جمهور خطاب به مسئولان ارشد وزارتخانه ها و سازمانهای دولتی از آنها خواسته شده است با توجه به شرایط فصل هشتم قانون مديريت خدمات كشوري درباره انتصاب و ارتقاء شغلي و دستورالعمل اجرايي شرايط عمومي و شايستگي هاي عمومي و تخصصي و نحوه انتخاب و انتصاب مديران مصوب خردادماه سال 90 شوراي عالي اداري، مواردی را تهیه و به این معاونت ارسال کنند.
در این بخشنامه تاکید شده است که آمار مذکور به منظور ارايه گزارش به رييس جمهور کشورمان تهیه خواهد شد.

در ادامه این بخشنامه مهم، معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور از كليه وزارتخانه ها، مؤسسات دولتي، مؤسسات و شركت هاي دولتی خواسته شده است ظرف 15 روز، اطلاعات مربوط به انتصاب مديران حرفه اي و سياسي خود را از زمان شروع دولت يازدهم یعنی 13/5/1392 را بر اساس فرمتی واحد به اين معاونت ارسال کنند.
اگرچه تهیه این لیست می تواند حداقل ابهامات مسئولان اجرایی کشور را از میزان تغییرات صورت گرفته در قوه مجریه برطرف کند، اما شاید بهتر باشد این لیست پس از تهیه و تجزیه و تحلیل، در اختیار افکار عمومی نیز قرار بگیرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-١١-١٣٩٢, ١١:۴٣

   

پر مبحث ترین ها