سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استیضاح آخوندی ۲ ماه به تعویق افتاد

دیروز جلسه‌ای با وزیر راه و شهرسازی برگزار شد و بنده صحبت‌هایی با وی داشتم، با توجه به تازه‌کار بودن آخوندی فرصت دو ماه‌ای را به وی برای پیگیری مسائل مورد نظر نمایندگان دادیم.
عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مهلت دو ماهه به وزیر راه و شهرسازی در خصوص مسئله استیضاح خبر داد و گفت:‌ آخوندی قول داده مباحث مورد نظر نمایندگان از جمله راه‌آهن گرگان ــ بجنورد ــ مشهد را پیگیری کند.
محمدجواد نظری مهر در گفت‌وگو با تسنیم، افزود: دیروز جلسه‌ای با وزیر راه و شهرسازی برگزار شد و بنده صحبت‌هایی با وی داشتم، با توجه به تازه‌کار بودن آخوندی فرصت دو ماه‌ای را به وی برای پیگیری مسائل مورد نظر نمایندگان دادیم.

وی تصریح کرد: وزیر راه و شهرسازی به نمایندگان قول داده که یک سری از کارها را پیگیری کند، البته وی هم حق دارد با توجه به این‌که بودجه تازه در حال ساماندهی است. اما به هر حال مردم یک طرف قضیه و حق به جانب هستند که اگر مدیریت صحیح صورت گیرد بسیاری از کارها قابل حل است.
وی ادامه داد: در رابطه با بحث‌های مسکن، راه و سایر برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در حوزه زیرساخت‌ها از جمله راه‌آهن گرگان ــ بجنورد ــ مشهد وزیر راه قول پیگیری پس از عملیاتی شدن بودجه را به نمایندگان داد.

28 بهمن‌ماه طرح استیضاح وزیر راه با 14 امضا تقدیم هیئت‌رئیسه کرد. جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به هیئت رئیسه مجلس به استناد اصل 89 قانون اساسی و ماده 214 آئین‌نامه داخلی مجلس خواستار استیضاح وزیر راه و شهرسازی شدند. متن کامل نامه به این شرح است:
با اهدای سلام احتراما اینجانبان امضا کنندگان ذیل و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به استناد اصل 89 قانون اساسی و ماده 214 آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی و بنا به دلایل ذیل تقاضای استیضاح وزیر محترم راه و شهرسازی را تقدیم می‌نماییم:

همانطور که مستحضرید، راه آهن مشهد، شیروان، بجنورد، گنبد، گرگان که یکی از طرح‌های حائز اهمیت و بسیار خوب است که در دولت دهم افتتاح شد و کلیه مراحل قانونی را طی نمود و با احداث کارگاه و تهیه تجهیزات لازم شروع به کار نمود؛ ولی متاسفانه در دولت یازدهم از ادامه کار جلوگیری به عمل آمد که طی پیگیری‌های متعدد و طرح سوال از وزرای محترم راه و شهرسازی و نیرو قول دادند قرارداد لازم را با بانک مرکزی تنظیم کنند و سایر اقدامات انجام شود.

لذا با توجه به اینکه در بودجه سال 1393 مبلغ 960 میلیون یورو برای احداث راه‌آهن فوق در نظر گرفته شده است اما با این حال وزارت راه و شهرسازی علی‌رغم وعده و وعیدهای متعدد اقدام موثری انجام نداده‌اند. از این رو نمایندگان مجلس شورای اسلامی بویژه نمایندگان خراسان شمالی، رضوی و جنوبی، گلستان و مازندران تقاضای استیضاح وزیر محترم راه و شهرسازی را داریم.
پژمان‌فر، عبدالرضا عزیزی، محمدجواد نظری‌مهر، ثروتی، عبدالکریم رجبی، رحمت نوروزی، ناصر آشوری، یونس اسدی، سلیمان عباسی و 5 امضای ناخوانا.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-١١-١٣٩٢, ٢٢:١١

   

پر مبحث ترین ها