سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ترکان: اقتصاد ایران بهبود می‌یابد

باید تمام تلاش این باشد که حق مسلم مردم ایران پایمال نشود.
دبیر شورای هماهنگی مناطق ویژه اقتصادی و آزاد گفت: خرابی‌هایی که طی هشت سال بر پیکر اقتصاد کشور وارد شده است، جبران‌پذیر نیست بلکه شاید بتوان فقط آن را بهبود بخشید.
اکبر ترکان بعدازظهر سه شنبه با بیان این‌که وضعیت اقتصاد کشور بی‌تردید بهبود خواهد یافت، گفت: نمی‌توان زمان دقیقی برای این موضوع تعیین کرد زیرا تخریب‌هایی که در گذشته اتفاق افتاده بی‌شمار است.

وی راه‌اندازی منطقه‌ آزاد تجاری استان فارس را در گرو نهایی شدن وضعیت اتصال فارس به دریا دانست و با یادآوری اینکه در منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی شیراز هم‌اینک 33 واحد فعال است، خاطرنشان کرد: براساس گزارش‌ها سرمایه‌گذاری در 40 واحد دیگر نیز در حال انجام است.
مشاور رئیس‌جمهور همچنین با ابراز نگرانی در خصوص از دست‌رفتن ذخایر مشترک گاز و نفت ایران و با تاکید براینکه ذخایری که از دست رفته غیرقابل جبران و بازگشت است، خاطرنشان کرد: در موضوع ذخایر مشترک بحث بر سر مسابقه در برداشت است، اگرچه این روش اساسا مشکل دارد چون کشورهای اروپایی در چنین مواردی سکوی مشترک راه‌اندازی کرده و می‌کنند.

به گزارش ایسنا، ترکان با تاکید بر لزوم توجه جدی به ذخایر نفت و گاز ایران در میادینی نظیر پارس‌جنوبی گفت: باید تمام تلاش این باشد که حق مسلم مردم ایران پایمال نشود.
ترکان با بیان اینکه کارهایی که طی چند سال گذشته در گمرک روی زمین مانده بود طی چند ماه انجام شده است، از وضعیت کنونی ابراز رضایت و اضافه کرد: گمرک باید تقویت شود.
وی با اشاره به پس گرفتن 157 هزارمترمربع زمین در مناطق آزاد، از تداوم بررسی تخلفات انجام شده در گذشته در این مناطق خبر داد و درباره راه‌اندازی دانشگاه در این مناطق گفت: ایجاد دانشگاه در مناطق آزاد کشور یک اقدام کاملا قانونی است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠٢-١٣٩٣, ١٩:۵٣

   

پر مبحث ترین ها