سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

به آدرس غلط مي روند...

در این بین بررسی همایش" آدرس غلط" به نوبه خود قابل تامل و نشان دهنده تاکتیک دیگري از جنجال آفرینان است، به طوری که برخی از سخنرانان این مراسم همان کسانی بودند که حدود 9 سال قبل به عنوان پیشقراولان تیم اقتصادی دولت پیشین، خودشان بزرگترین آسیب را به اقتصاد کشور رساندند.
پیام خلیلی در آفتاب نوشت:

آلبرت انیشتین بر اساس نظریه نسبیت خود معتقد است مجموع جرم و انرژی، پایدار و تغییر ناپذیر است بدین معنا که انرژی از شکلی به شکل دیگر و یا به جرم تبدیل می‌شود. گویا این نظریه مشهور به عالم سیاست نیز رسوخ کرده و در مسایل سیاسی نیز قرار است از این دستاورد علم فیزیک استفاده شود.

در حالی که اظهار نظر جانشين فرماندهي كل قوا مبنی بر اینکه رفتار برخي رسانه ها منطبق بر منویات رهبری نیست و بعضی اخبار، بی‌ارزش و تفرقه‌انگیز هستند، باعث شد تا در رویکرد این رسانه‌ها حداقل برای مدت کوتاهی تغییر ایجاد شود و به نظر رسید کسانی که روند تخریب را در پیش گرفته اند حداقل برای مدتی از این روش اشتباه خود کوتاه خواهند آمد اما روند تحولات سیاسی در روزهای اخیر نشان داد که در فضاي رسانه اي كشور، مقوله تخریب، تهمت و حاشیه سازی نیز شامل نظریه نسبیت انیشتین شده و اصل تخریب از جایی به جایی دیگر نقل مکان کرده و از بین نمی‌رود.

برگزاری همایش دلواپسان فرهنگ با حضور سید محمد حسینی وزیر سابق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي که در طول 4 سال مدیریت خود، تعطیلی خانه سینما، توقیف و لغو امتیاز 48 روزنامه ... را در کارنامه دارد، همینطور برگزاری همایش "آدرس غلط" با رویکرد اقتصادی در جهت انتقاد از سیاست های دولت یازدهم و سیاست های اقتصادی آن، گواه این مدعاست که حاشیه سازان عزم خود را برای حاشیه سازی جزم کرده اند و اكنون که از تخریب تیم مذاکره کننده‌ هسته‌ای و عملکرد مثبت آن با توجه به حمایت گسترده بزرگان و عالمان سیاسی نا امید و ناکام شده‌اند تصمیم گرفته اند تا بسته تخریب را از تریبونی به تریبون دیگر و از موضوع هسته‌ای به مسئله فرهنگی و اقتصادی، با تبعیت از نظریه نسبیت دست به دست کنند و گویا قرار نیست دلواپسان این بسته‌ پیشنهادی را هر چند با تذکرات مکرر بر غلط بودن آن، بر زیر میز بگذارند.

در این بین بررسی همایش" آدرس غلط" به نوبه خود قابل تامل و نشان دهنده تاکتیک دیگري از جنجال آفرینان است، به طوری که برخی از سخنرانان این مراسم همان کسانی بودند که حدود 9 سال قبل به عنوان پیشقراولان تیم اقتصادی دولت پیشین، خودشان بزرگترین آسیب را به اقتصاد کشور رساندند.

محمد خوش چهره معروفترین فرد اقتصادی حاضر در این مراسم همان شخصی بود که به عنوان نماینده اقتصادی احمدی نژاد در سال 84 مدعی روش های نوین اقتصادی برای اداره کشور بود اما پس از روی کار آمدن دولت احمدی نژاد به ناگه از احمدی نژاد جدا شد و هیچ گاه در مورد اقتصاد تخریب شده دولتی که خود در ظهور و بروزش نقش اساسی داشت پاسخی به افکار عمومی نداد.
به هر حال هر چند برگزاری چنین همایشی حق طبیعی هر شهروندی در جامعه مردمسالار ايران اسلامي است اما اگر این افراد واقعا قصد نقد و اصلاح امور را دارند بهتر بود همایشی را با حضور اقتصاددانان برجسته برگزار می‌کردند و برنامه‌های مثبت و مفید اقتصادی را ارائه می کردند.

علاوه بر این، برگزاری چنین مراسم اقتصادی به اصطلاح انتقادی در شرایطی که شاخص‌ها و آمارهای داخلی و بین المللی خبر از بازگشت انضباط مالي به اقتصاد کشور و نيز رشد ملموس اقتصادی به عنوان اصلی ترین شاخصه اقتصادی را می‌دهد جای تعجب دارد آن هم در وضعیتی که در سال گذشته و امسال با وجود اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها، تورم افسار گسیخته مهار شده و ثبات نسبی قیمت به بازار ارز، طلا، مسکن... بازگشته است، به گواه تمامی کارشناسان، تیم اقتصادی دكتر روحانی به همراه تیم سیاست خارجی از موفق‌ترین بخش‌های کابینه بوده‌اند.

فراموش نكنيم كه در سال های گذشته بنابر گفته رضا فرجی دانا، وزیر علوم در « هر سال 150 هزار نفر از نخبگان ایران، کشور را ترک می کنند.» این یعنی ماهی 12 هزار و 500 نفر یا روزی 410 نفر از نخبگان کشور را ترك كرده اند كه باعث می شود «سالانه 150 میلیارد دلار» به کشورهای دیگر کمک کنیم و خودمان ضرر ببینیم. امری که باعث شده ایران در زمینه فرار مغزها در میان کشور های دنیا در رتبه دوم قرار گیرد.

مضاف بر این در چند سال گذشته فساد بانکی شعله ور و اختلاس های میلیاردی در منطقه آزاد کیش، سازمان تامین اجتماعی... سرباز کرد، افزایش بیکاری رونق گرفت، تورم و رکود اقتصادی در کشور رواج پیدا کرد...، چرا در آن زمان ترتیب دهندگان همایش آدرس غلط حتي یک جلسه در جهت بررسی وضعیت اقتصادی دولت وقت برگزار نکردند؟
لذا در شرایط کنونی برگزاری چنین نشستی با عنوان نقد اقتصادی نشان می‌دهد که هدف از این رفتار به حاشیه کشاندن دولت و تلف کردن توان اجرایی دولت یازدهم است.

اي كاش بجاي برگزاري همایش "آدرس غلط" در اين روزها، همايش "آدرس درست" در سال هاي قبل به منظور هدايت برخي گروه ها برگزار مي شد تا راه فسادهای مالی گسترده، اختلاس‌های میلیاردی، فرارهاي مالیاتی و ... مسدود مي شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٣-١٣٩٣, ٠٩:۴۴

   

پر مبحث ترین ها