سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

5 سال زندان برای شکارچی بز کوهی

رییس اداره محیط زیست شهرستان قروه گفت: یک شکارچی متخلف و با سابقه قروه ای توسط مقامات قضایی این شهرستان به پنج سال حبس تعلیقی و 91 روز حبس تعزیری محکوم شد.
عیسی عزتی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: این شکارچی در سال 92 اقدام به شکار یک راس کل وحشی کرده بود که در یک تعقیب و گریز 10 ساعته توسط محیط بانان این اداره دستگیر شد.

وی ادامه داد: پس از پیگیری و تلاش فراوان این اداره و ارائه مستندات و ادله کافی به مقام قضایی، موفق به کسب این حکم برای این متخلف شدیم.
وی اظهار کرد: همکاری مناسب دادگستری این شهرستان و صدور این حکم موجب بازدارندگی از شکار غیر مجاز شده است.
رییس اداره محیط زیست شهرستان قروه با اشاره به اینکه این حکم در هفته گذشته صادر شده است، گفت: حکم قطعی و تایید حکم دادگاه بدوی است.

زیستگاه بدر و پریشان با وسعت 42 هزار هکتار در شهرستان قروه وجود دارد و بافت آن از نوع صخره ای بوده و زیستگاه مهم کل و بز در استان کردستان محسوب می شود.
این زیستگاه در سال 1385 به منطقه حفاظت شده ارتقاء یافت که تا کنون 42 گونه پرنده، 12 گونه پستاندار، هشت گونه خزنده و سه گونه ماهی در آن شناسایی شده است.
در این منطقه چشمه ˈ شاه پسندˈ و ˈ نادره راهˈ دارای ارزش تاریخی و کوه ˈپنجه علیˈ و امام زاده همجوار آن نیز دارای ارزشی فرهنگی و مذهبی است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٣-١٣٩٣, ١٠:٣۶

   

پر مبحث ترین ها