سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

واردات آب در صورت تصویب مجلس

نظام صنفی کشاورزان را در گرفتن حقوق شان کمک می کند و هم اکنون رئیس نظام صنفی کشور عضو ستاد تنظیم بازار محصولات کشاورزی است.
رئیس نظام صنفی کشاورزی کشور گفت: واردات آب از کشورهای همجوار یکی از راهکارهای جبران کم آبی است که در مجلس مطرح است و با تصویب آن اجرایی خواهد شد.

موسی رهنمایی در جریان سفر به شهرستان شبستر و بازدید از باغات هلوی شهر شندآباد در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه نظام صنفی کشاورزی حدود چهار سال قبل با تصویب و ابلاغ هیات دولت به وزارت جهادکشاورزی تشکیل شد، افزود: هم اکنون 380 مرکز نظام صنفی کشاورزی در کشور دایر شده است.

وی با بیان اینکه در اثر تشکیل نظام صنفی کشاورزی فاصله کشاورزان با مراکز تصمیم گیری کوتاه شده است، ادامه داد: نظام صنفی کشاورزان را در گرفتن حقوق شان کمک می کند و هم اکنون رئیس نظام صنفی کشور عضو ستاد تنظیم بازار محصولات کشاورزی است.

رهنمایی افزود: باید قبول کنیم که کشور ما در کمربند خشکی قرار دارد و خشکسالی های پیاپی نیز در سنوات اخیر حکایت از این موضوع دارد باید برنامه های منسجم و مدونی توسط مسئولین بخش کشاورزی استان تهیه و اعلام شود به ویژه باید از روش های کم آبیاری و محصولات کم مصرف در زراعت و باغ‌هایمان بهره ببریم و از توسعه بی رویه کشاورزی خودداری و استفاده بی رویه از آب و خاک را متوقف کنیم.

وی با بیان اینکه نظام صنفی کشاورزی با پرداخت نقدی یارانه ها به کشاورزان مخالف است، افزود: باید از طریق بسته های حمایتی که توسط وزارت جهاد کشاورزی تهیه شده است یارانه ها بصورت غیرنقدی به کشاورزان تخصیص یابد. همچنین می توانیم در جهت توزیع مناسب یارانه ها به دولت کمک و دخالت کنیم.

رئیس نظام صنفی کارهای کشاورزی کشور با اشاره به اقدامات انجام پذیرفته جهت تحقق بیمه تامین اجتماعی کشاورزان افزود: در بند 100 قانون بودجه سال 90 کشور بیمه تامین اجتماعی کارگران کشاورزی تصویب و به دولت ابلاغ شد و در سال های بعد هم از طریق بندهای 62 ، 91 سال‌های 1391 و 1392 و بند « و» تبصره 15 سال جاری این قانون در بودجه های سنواتی تصویب شده است اما متاسفانه اجرا نمی شود و هم اکنون از طریق نمایندگان مجلس موضوع بیمه کارگران و کشاورزان را پیگیری می کنیم.
منبع: خبرگزاری ایسنا
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠۶-١٣٩٣, ٢١:٣٢

   

پر مبحث ترین ها