سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

واکنش جان کری به سخنان رهبر انقلاب: همچنان آماده مذاکره با ایران بر سر داعش هستیم

جان کری گفت: مقامات آمریکا همچنان آماده مذاکره با مقامات ایرانی درباره عراق و سوریه در حاشیه مذاکرات هسته ای هستند.
وزیر خارجه آمریکا امروز دوشنبه گفت که دولت آمریکا درب‌های گفت‌وگو با ایران بحران امنیتی در عراق را همچنان باز نگه خواهد داشت.

به نقل از نیویورک تایمز، جان کری، وزیر خارجه آمریکا امروز دوشنبه پس از حضور در نشست امنیتی پاریس و پس از اظهارات مقام معظم رهبری، گفت: پادشاه عربستان و مقامات ارشد امارات متحده عربی به آمریکا اطلاع دادند که در صورت حضور ایران در نشست پاریس، در این کنفرانس شرکت نخواهند کرد.
وی افزود: آمریکا به این دلیل با حضور ایران در نشست امنیتی پاریس مخالفت کرد تا ائتلافی نیرومند برای کمک به دولت جدیدی عراق در بغداد برای مبارزه با داعش در عراق و سوریه تشکیل شود.

جان کری گفت: مقامات آمریکا همچنان آماده مذاکره با مقامات ایرانی درباره عراق و سوریه در حاشیه مذاکرات هسته ای هستند.
وزیر خارجه آمریکا با اشاره به اینکه عدم دعوت از ایران برای حضور در کنفرانس پاریس به این معنا نیست که ما مخالف ایده گفت وگو و تعامل با ایران هستیم، گفت: ما مخالف گفت وگو با ایران برای اینکه بدانیم تهران خواستار حضور در مرکزیت مبارزه با داعش است و یا اینکه در نظر دارد تحت شرایط خاصی وارد این مبارزه شود و اینکه شانسی در این زمینه وجود دارد یا نه، نیستیم.

جان کری همچنین، گفت: امروز داشتن کانال گفت وگو درباره یکی از بزرگترین موضوعات جهان، حس مشترکی است.
قرار است از فردا سه شنبه، مذاکرات ایران و 1+5 در نیویورک آغاز شود.

به گزارش نامه نیوز ، مقام معظم رهبری ظهر روز دوشنبه عنوان داشتند که آمریکا از طرق مختلف و به صراحت خواستار همکاری با ایران بر سر داعش بود که با مخالفت تهران مواجه شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠۶-١٣٩٣, ٢٣:۵٣

   

پر مبحث ترین ها