سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پیام تشکر نماینده ولی فقیه و استاندار یزد از رهبر معظم انقلاب

در پی پخش عزاداری های پرشور مردم دارالعباده یزد از شبکه های سراسری سیما، رهبر معظم انقلاب، این حرکت شورآفرین و شایسته و هیات باغ گندم یزد را مورد تفقد و عنایت قرار دادند.
به دنبال عنایت و تفقد رهبر معظم انقلاب اسلامی از یکی از هیات های عزاداری استان یزد؛ نماینده ولی فقیه و استاندار استان در پیام مشترکی از معظم له تشکر کردند.

دفتر رهبر معظم انقلاب در پیامی به صدا و سیمای یزد اعلام کرد: آیت الله خامنه ای پس از مشاهده عزاداری هیات باغ گندم یزد فرمودند 'برنامه شما را دیدم، خیلی خوب بود، هم به لحاظ سینه زنی، هم از لحاظ مداحی و هم از لحاظ دعاهایی که کردید'.
آیت الله محمد رضا ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر و سید محمد میر محمدی استاندار یزد در این پیام نوشته اند:

بسمه تعالی ،محضر مبارک رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای دامت برکاته با سلام و درود خالصانه و عرض ارادت و تسلیت ایام شهادت سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین و با آرزوی صحت و سلامتی کامل برای وجود نازنین آن پرچمدار اسلام ناب محمدی و استمرار کوثر جوشان ولایت.

از آنجا که پیام گرمی بخش و دل انگیز حضرتعالی در رابطه با سینه زنی و مداحی یکی از هیأتهای عزاداری دارالعلم و دارالعباده یزد موجی از شوق و شعف و غرور برانگیخته است و دلهای مشتاقان و عزاداران مخلص اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و تشنگان کوثر عاشورا را پرشورتر ساخته است، وظیفه دانستیم که از طرف خود، صدا و سیمای مرکز یزد و هیأتهای محترم عزاداری استان یزد از آن همه توجه و دقت و لطف و عنایت حضرتعالی تشکر وافر داشته باشیم .

استان یزد (حسینیه ایران) از چنین هیأتهایی آکنده است، اینجا قلبها از عشق کربلا لبریز و لبها از ترنم ولایت موج خیز است و حضور عاشقانه و آگاهانه در دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی در صحنه ها همیشگی است.

از خداوند منان تعجیل در ظهور حضرت مهدی (عج) و پیروزی نهائی اسلام بر کفر جهانی را خواستاریم. خداوند وجود پر برکت حضرتعالی را برای اسلام و تداوم انقلاب حفظ فرماید.
در پی پخش عزاداری های پرشور مردم دارالعباده یزد از شبکه های سراسری سیما، رهبر معظم انقلاب، این حرکت شورآفرین و شایسته و هیات باغ گندم یزد را مورد تفقد و عنایت قرار دادند.

به گزارش ایرنا، هیئت فداییان ابوالفضل(ع) محله 'باغ گندم' یزد یکی از هیئت های پرجمعیت و صاحب سبک یزد است.
زمان تأسیس این هیئت بطور دقیق مشخص نیست ولی بنیانگذاری آن را به سال 1280 تخمین زده اند.

آهنگ نوحه های این هیئت، روان است و در عین سادگی، بسیار زیباست.
استان یزد به عنوان حسینیه ایران دو هزار هیئت عزاداری دارد .
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٨-١٣٩٣, ١٠:٢٠

   

پر مبحث ترین ها