سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نباید به جوانان به خاطر 3 میلیون تومان وام ازدواج بی‌احترامی کرد

بروز شده : ٢-٠٩-١٣٩٣, ٢٣:۴١    نسخه چاپی    
وی در ادامه با بیان اینکه مسئولان ما شأنی جز خدمت‌گذاری به ملت، به ویژه به جوانان ندارند، یادآور شد: مهم این است که آن‌ها را باور کنیم و بستر لازم را برای شکوفایی آن‌ها فراهم آوریم و آن زمان است که می‌توانیم ببینم آن‌ها چه افتخاری خواهند آفرید و چگونه دنیا را شگفت زده خواهند کرد.
رییس فراکسیون جوانان مجلس، اقدامات، ابتکارات و افتخارات کنونی کشور را مرهون جوانان رشید ملت ایران دانست و تاکید کرد: نباید به جوانان به خاطر 3 میلیون تومان وام ازدواج بی‌احترامی کرد.

فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (یکشنبه 2 آذرماه) با حضور اعضای فراکسیون و محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان و برخی از معاونین و دستیاران وزیر تشکیل جلسه داد.
مهرداد بذرپاش طی این جلسه با بیان اینکه با ادغام حوزه ورزش و جوانان تحت عنوان یک وزارتخانه این نگرانی می‌رفت که جوانان به فراموشی سپرده شوند، گفت: یک سوم جمعیت کشور را تعریف بین‌المللی جوانان تشکیل می‌دهد البته درخواست تشکیل وزارتخانه‌ای صرفا تحت عنوان جوانان نیز توقع بیجایی است.

عضو هیات رییسه مجلس با تاکید بر اینکه جوانان امروز ایران اسلامی بهترین جوانان در میان ملت‌ها هستند، عنوان کرد: جوانان هم مومن، هم نخبه و هم آرمان‌خواه ترین جوانان بوده که همه ما باید قدر آن‌ها را بدانیم. چرا که همین جوانان آینده‌ساز کشور خواهند بود.

وی در ادامه با بیان اینکه مسئولان ما شأنی جز خدمت‌گذاری به ملت، به ویژه به جوانان ندارند، یادآور شد: مهم این است که آن‌ها را باور کنیم و بستر لازم را برای شکوفایی آن‌ها فراهم آوریم و آن زمان است که می‌توانیم ببینم آن‌ها چه افتخاری خواهند آفرید و چگونه دنیا را شگفت زده خواهند کرد.
رییس فراکسیون جوانان مجلس در پایان صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: جوانان ایران آن قدر الگو دارند که نیازمند الگوهای بی‌ربط نیستند و آن قدر الگو داریم که رسانه‌ها نیز از آن عقب مانده‌اند.

محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان در ادامه این جلسه با بیان اینکه تاکنون نتوانسته‌ایم در حوزه جوانان به توفیقی که در حوزه ورزش کسب کرده‌ایم، برسیم گفت: علت آن نیز شاید این باشد که ورزش به موضوع و عملکرد می‌پردازد در حالی‌که حوزه جوانان مربوط به فرآیند و محتوا است.

وی در ادامه با ذکر مثالی به ورزش وزنه‌برداری اشاره کرد و یادآور شد: در رشته وزنه‌برداری کار مشخص است یعنی با استعدادیابی و آموزش می‌توان به نتایج مطلوب رسید اما در حوزه جوانان به علت وجود اشتراکات با پیچیدگی‌های خاصی روبرو هستیم که ما را با مشکلاتی در مدیریت روبرو می‌کند.
گودرزی در ادامه با بیان اینکه حوزه جوانان فرابخشی است، تاکید کرد: از آنجایی که مشکلات حوزه جوانان متنوع و متعلق به سازمان‌های زیادی است، هماهنگ کردن 18 سازمان که وظیفه خدمات رسانی به حوزه جوانان را دارند کار دشواری است.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه به سطح اعتبار اختصاص یافته به این وزارتخانه اشاره کرد و گفت: وزارت ورزش و جوانان از لحاظ تخصیص اعتبار قبل از وزارت دادگستری که آخرین وزارتخانه است قرار گرفته که همین امر ما را با مشکلاتی روبرو می‌کند.
وی در ادامه با بیان اینکه وظیفه وزارت ورزش و جوانان هماهنگی سازمان‌ها بوده و وظیفه اجرا ندارند، عنوان کرد: متاسفانه تضمین اجرایی برای تحقق منویات این وزارتخانه وجود ندارد.

گودرزی همچنین با اشاره به این مطلب که وزارت ورزش و جوانان دارای 7 معاونت است که تنها یک معاونت آن اختصاص به حوزه جوانان دارد، بیان کرد: یکی از راهکارهای تقویت حوزه جوانان در این وزارتخانه، ارتقای جایگاه جوانان است و باید این ارتقا به حدی برسد که مثل جایگاه ریاست جمهوری که امضای نافذی دارد معاونت مربوط به جوانان این وزارتخانه نیز نفوذ داشته باشد.

به گزارش ایسنا،‌ وزیر ورزش و جوانان در پایان صحبت‌های خود از فراکسیون ورزش و جوانان مجلس درخواست همکاری در جهت تحقق ماموریت‌های این وزارتخانه و ارتقای سطح جایگاه و ساختار این مجموعه را داشت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٩-١٣٩٣, ٢٣:۴١

   

پر مبحث ترین ها