سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رسایی: آقای کفاشیان فقط می‌خندد

ما هم نگفتیم که آقای کفاشیان دلاری‌های فیفا و کنفدراسیون آسیا را به حساب کسی ریخته، اما مبالغ ارزی از طرف فدراسیون به این حساب شخصی در امارات واریز شده است.

حمید رسایی نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی و مسئول رسیدگی به پرونده «فساد در فوتبال»، درخصوص ادعاهای رئیس فدارسیون فوتبال درباره واریز مبالغی به حسابی در خارج از کشور، گفت: آنچه در خصوص ابهامات مالی فدراسیون فوتبال گفته شده دقیق و درست است و البته ما همه واقعیت‌ها را عنوان نکردیم.

به گزارش فارس، رسایی در پاسخ به ادعای کفاشیان که گفته بود به دلیل تحریم مجبور شدیم این مبالغ را به حساب شخصی مقدس واریز کنیم، اظهار داشت: مبالغ قابل توجهی از منابع ارزی و ریالی فدراسیون فوتبال طی سال‌های گذشته به حساب شخصی فردی به نام هوشنگ مقدس در خارج واریز شده و این مبالغ فقط مربوط به دستمزد کی‌روش نیست.

وی اضافه کرد: مگر کی‌روش در تحریم است که نمی‌توانند دستمزدش را به حساب خودش بریزند؟ اساسا اگر فدراسیون فوتبال در تحریم است، چطور می‌توانستند مبلغ را به حساب مقدس بریزند ولی نمی‌توانستند به حساب خود کی‌روش واریز کنند؟ پس چرا بقیه فدراسیون‌ها از این نوع اقدامات انجام نمی‌دهند؟ مگر آنها تحریم نیستند؟

رسایی در ادامه گفت: مبلغی از بدهی یکی از باشکاه‌های تهران به فدراسیون فوتبال از طرف آن باشکاه‌‌ به حساب هوشنگ مقدس واریز شده یا مبلغ 128 میلیون تومان از طرف آقای هوشنگ مقدس بابت حق‌الوکاله آقای کی‌روش پرداخت شده به دلیل رفتار خلاف عرفی که کی‌روش نسبت به مربی کره در حاشیه آن بازی داشته، اینها چه ارتباطی به تحریم دارد؟ کی‌روش در سال چندین میلیارد تومان از پول این مردم را می‌گیرد و همیشه هم ناموفق بوده بعد پول وکالت رفتار خلاف ادبش را هم باید از جیب این مردم بدهند؟

رسایی افزود: مبلغ قابل توجهی از طرف فدراسیون فوتبال به حساب هوشنگ مقدس واریز شده تا به فردی که از اقوام کفاشیان است، پرداخت شود درحالی که برای این فرد حکم مدیریت مالی صادر شده که برخلاف اساسنامه فدراسیون فوتبال است و همه مسئولیت‌های مالی فدراسیون به عهده خزانه دار است و جالب اینجاست که همین قوم و خویش رئیس فدراسیون نیز بر خلاف اساسنامه به جای خزانه دار که مسئولیت مالی بر عهده اوست، در جلسات کمیته معاملات شرکت می‌کند و اسناد ترک تشریفات را امضا می‌کند.

وی در خصوص ادعای کفاشیان مبنی بر اینکه تاکنون حتی یک دلار از پول فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا به حساب شخصی در خارج از کشور واریز نشده و اگر هم انتقالی صورت گرفته از طریق سفارت بوده، گفت: ما هم نگفتیم که آقای کفاشیان دلاری‌های فیفا و کنفدراسیون آسیا را به حساب کسی ریخته، اما مبالغ ارزی از طرف فدراسیون به این حساب شخصی در امارات واریز شده است.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 در خصوص پاسخ‌های آقای کفاشیان در باره این موارد چه بوده، اظهار داشت: آقای کفاشیان از ارائه اسناد مالی سر باز می‌زند و دائما با خندیدن، جواب‌های انحرافی به کمیسیون می‌دهد، درحالی که برای رسیدگی به این پرونده ما با کسی تعارف نداریم و در حال رسیدگی به اسناد جدیدی هستیم که دستمان رسیده است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١١-١٣٩٣, ٠٠:٠١

   

پر مبحث ترین ها