سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شرط پرداخت خسارت بدون کروکی پلیس

رییس پلیس ترافیک شهری راهورناجا گفت: براساس اصلاحیه قانون بیمه،رانندگان خودروها در صورت نداشتن اختلاف می توانند بدون کروکی پلیس خسارت خود را تا سقف تعیین شده از بیمه ها دریافت کنند.به گزارش مهر، رییس پلیس ترافیک شهری راهورناجا گفت: براساس اصلاحیه قانون بیمه،رانندگان خودروها در صورت نداشتن اختلاف می توانند بدون کروکی پلیس خسارت خود را تا سقف تعیین شده از بیمه ها دریافت کنند.

سرهنگ علیرضا جهانگیری گفت:ماده ۱۸ این قانون تاكید دارد در صورتی كه طرفین تصادف اختلاف نداشته باشند و نوع تصادف نیز خسارتی باشد ، بدون نیاز به گزارش پلیس (كروكی) می توانند برای دریافت خسارت به شركت های بیمه مراجعه كنند.

جهانگیری هرگونه ممانعت از سوی شركت های بیمه را تخلف اعلام كرد و گفت : در صورت ممانعت شركت های بیمه از پرداخت خسارت ، موارد از طریق سازمان بازرسی كل كشور قابل پیگیری است.

رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا حضور پلیس را تنها در صورت وجود اختلاف بین طرفین ضروری دانست و گفت : البته لازم است پس از وقوع تصادف ، خودروها در منتها الیه سمت راست جاده متوقف و ازانسداد معابر جلوگیری کنند.

جهانگیری افزود: در حال حاضر زمان رسیدگی به تصادفات کاهش یافته است که این امر موجب کاهش گره های ترافیكی شده است.

وی به شركت های بیمه پیشنهاد كرد كه همچون گذشته با مراجعه بر سر صحنه تصادف نسبت به پرداخت خسارات تا سقف تعیین شده اقدام کنند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٢-١٣٩۴, ٠٠:١۴

   

پر مبحث ترین ها