سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تشییع و اقامه نماز بر پیکر آیت الله خزعلی

پیکر مرحوم آیت الله ابوالقاسم خزعلی بر دوش مردم خداجو و مسئولان، از دانشگاه تهران به سمت میدان انقلاب تشییع شد.آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان بر پیکر مرحوم آیت الله ابوالقاسم خزعلی نماز بجا آورد.


 این مراسم با حضور مسئولان لشکری و کشوری و انبوه دوستداران امیرالمومنین علی (ع) و ارادتمندان به آیت الله خزعلی در محل دانشگاه تهران برگزار شد.

در این مراسم علی لاریجانی، آیت الله شاهرودی، حجت الاسلام محمدی گلپایگانی ، آیت الله ری شهری،  احمدی نژاد، حجت الاسلام رئیسی و آیت الله موحدی کرمانی حضور داشتند.        

مردمی که برای تشییع پیکر مرحوم آیت الله خزعلی به دانشگاه تهران و خیابان انقلاب آمده بودند با سردادن شعارهای انقلابی وی را بدرقه کردند.

با توجه به روحیه و منش آیت الله خزعلی که تا لحظه آخر عمرشان پشتیبان ولایت فقیه و انقلاب به ویژه در جریان حوادث فتنه 88 بودند، شعارهایی در تمجید از شخصیت انقلابی این مرحوم سر دادند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،بدرقه کنندگان در مراسم تشییع پیکر آیت الله خزعلی شعارهایی چون مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر ضد ولایت فقیه، خزعلی خزعلی پشتیبان ولایت، مسئولان بصیرت بصیرت و ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند سر دادند.

آیت الله ابوالقاسم خزعلی صبح دیروز در 90 سالگی به رحمت حق پیوست.

براساس وصیتی که آن مرحوم کرده بود پیکر ایشان صبح فردا در جوار بارگاه حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به خاک سپرده می شود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠۶-١٣٩۴, ١١:١۴

   

پر مبحث ترین ها